Sessizliğin Verdiği Huzur

Göldeki Yansıma

Kuş seslerinin o esşiz melodisine göldeki yansıma ile birlikte Güneşin batışı ayrı bir ahenk katıyor. Binlerce pencere açılıveriyor sanki ruhumun evine. Havalar sıcakta olsa tatlı bir esintisi oluyor illaki buraların, bu yüzden perdeleride uçusuyor ruh evimin. Nefes alıyorum ferahlıyorum. Göle düşen yansımam yüzüveriyor suyun içerisinde. Yansımam bile mutlu, o bile bu huzuru iliklerinde hissediyor.

Gölün içerisine doğru yapılmış olan bu iskeleye ağır adımlarla geldim ve en uçta durdum öylece. Sessizliğin verdiği o muazzam hissiyat aklımdan geçenleri bir anda olsa dindiriyor susturuyor. Ne çok konuşuyor insanın iç sesi ne çok şey anlatıyor, galiba insanı en çokta kendisi yoruyor.

Ne zaman kendimi kendimden kurtarmak istesem çıkıyorum evden. Güneşin batışının toprağı, suyu, ağaçları süslediği bir yerler buluveriyorum.
İhtiyacımız olan biraz kuş sesi biraz gün batımıymış hadi gidelim diyorum iç sesime görüyorum ki oda çoktan mutlu olmuş bile…

 

Ericek, Gürsu, Bursa  ( Göldeki Yansıma )
Ericek, Gürsu, Bursa ( Göldeki Yansıma )

Ericek Göleti Nerede?

Bursa’nın Gürsu ilçesi sınırlarındaki Ericek göleti katırlı dağlarının eteklerinde bulunmaktadır. Bursa merkeze 36 km , Gürsu ilçesine yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Dışkaya köyünden 4 km sonra Ericek köyüne ulaşılır. Ericek köyünden 3 km sonra Ericek göleti bulunmaktadır. Piknik alanları ve Festival alanı vardır.

Ericek Göletine Nasıl Gidilir?

 

 

10 Paylaşımlar

2 thoughts on “Sessizliğin Verdiği Huzur

  • 4 Temmuz 2017 tarihinde, saat 15:16
    Permalink

    Anlatım harika. Böyle güzel şeyler düşündüren yeri yaşamayı bende çok isterim..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.