Etkinlikler

Alaçam – Göller – Büyük Zirve

Alaçam – Göller – Büyük Zirve – Orhaniye Doğa Yürüyüşü etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Alaçam, Göller, Büyük Zirve, Orhaniye

08.09.2019 pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde “ALAÇAM, ALAÇAM KAPI, GÖLLER, BÜYÜK ZİRVE, ORHANİYE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Bursa’dan araçlar ile Alaçam üst noktasında bulunan Nazo tesislerine gidip, 07.09.2019 Cumartesi gecesi buraya “MASAL KAMPI-BİR MASAL ANLAT BANA-ÖZCAN YÜKSEK” için gelmiş katılımcıları da alıp Alaçam Kapı bölgesine kadar gidilecektir.

Alaçam kapıdan itibaren geniş, çıkış eğimli toprak yoldan Göller bölgesine yürünüp, Kilimli Göl üst noktasında bulunan Uludağ Büyük Zirve‘ye çıkılacaktır.

Öğle molamızı Kilimli Göl‘de vereceğiz. Molada ateş yakılmayacaktır.

Mola sonrası iniş eğimli toprak yoldan Orhaniye‘ye yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Orhaniye’de bitecektir.

Kapı ile Göller arasında ve Kilimli Göl’de içilebilecek su (dere akıntısı) vardır. Göller ile Orhaniye arasında içme suyu yoktur. Her ihtimale karşı gün boyu yetecek kadar içme suyu yanımızda olursa daha iyi olur.

Yaklaşık 1700m rakımdan başlayan yürüyüşle 2545m rakıma kadar çıkıp, devamında 600m rakıma ineceğiz. Yürüme mesafesi 22 Km kadardır. Bunun 10 Km.si çıkış eğimli, kalan 12 Km.si iniş eğimlidir. Yürüyüşün tamamı geniş toprak yolda geçecektir.

Yüksek rakımdan etkilenmeyen, 10 Km.si yavaş yükselen çıkış ve 12 Km.si yavaş alçalan iniş yürüyebilecek herkes yürüyüşümüze katılabilir. Bu yürüyüşe katılacak kişilerde astım, kalp rahatsızlığı, dizlerde sorun, kilo fazlalığı olmamalıdır.

Baton, bilekli ayakkabı çok çok önemlidir.

Görsel manzaraları en güzel yürüyüş parkurudur.

Parkurun zorluk derecesi tamamen kişiye bağlıdır. Sağlıklı, yüksek rakımda yürüme tecrübesi ve donanımı iyi olanlara kolaydan ortaya doğru bir zorlukta diyebiliriz.

Yürüme mesafesinin uzun olması, rakımın yüksek olması parkuru birçok katılımcı için zor sınıfına sokar. Yürüyüşe katılacak kişiler bu durumları iyice değerlendirmelidirler.

Parkur tek yön yürünecektir. Alaçam’dan Göller ve Zirveye ve devamında Orhaniye’ye gidilecektir.

Yürüyüşümüzde buluşmak üzre.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.