Etkinlikler

Kurtçukuru Kanyonu ve Kadıncık Baraj Gölü

Kurtçukuru Kanyonu ve Kadıncık Baraj Gölü Doğa Yürüyüşü  faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Kurtçukuru Kanyonu ve Kadıncık Baraj Gölü Doğa Yürüyüşü

07.07.2019

Bu haftanın MDK Doğa Yürüyüşü Kadıncık Barajı ve Kurtçukuru Köyü yakınlarında. Yürüyüş, yaklaşık 8 km uzunlukta ve bir bölümü su içerisinde olacak. Zaman zaman birkaç metreye kadar daralan, güzel kanyon oluşumlarının izlenip fotoğraflanabileceği pek zorlu olmayan bir parkur.

Kurtçukuru Kanyonu ve Kadıncık Baraj Gölü PROGRAM

07:00 Hareket (Mezitli Belediyesi önü)
07:30 Hareket (MDK)
08:15 Tarsus
09.00 Çay-kahvaltı molası
10.30 Yürüyüş başlangıcı
13.00 Öğle yemeği molası
16.00 Yürüyüş sonu
17:00 Mersin’e hareket

AÇIKLAMALAR

Yürüyüş öncesi yada sonrasında Karageçit Mevkii‘ne gidilerek Kadıncık Barajı Gölün’nün muhteşem manzarası izlenecektir.

– Yürüyüş vadi içerisinde ve zaman zaman su geçişlerinin bulunduğu bir rota izlenerek yapılacaktır. Suyun debisi dikkatli hareket etmek kaydıyla tehlike oluşturacak miktarda değildir. Ancak yer yer bel hizasına kadar suya girmek gerekecektir..

Hareket yerimiz

-Toplanma ve hareket yerimiz Kulüp Binası önüdür. (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı) Ancak rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla 07.00’da Mezitli Belediyesi önünden, GMK Bulvarı üzerinde belli duraklardan, gidiş yolumuz üzerinde bulunan Çetinkaya, Karayolları gibi noktalardan veya Tarsus’dan katılım mümkündür.

Mola

– Araçla gidiş sırasında Dörtler Mevkiinde çay, kahvaltı ve alış-veriş molası verilecektir.
– Yürüyüş sırasında kanyon içerisinde rehberce belirlenen uygun yerlerde yemek ve yüzme imkânı da bulunan molalar olacaktır.

Yanımıza neler alalım?

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı (suda yürüyüşe uygun ve ıslak zeminde kaymayan), yedek giysi, şapka, koruyucu krem, g.gözlüğü, vs alınmalıdır. Sulu bölümler için mayo-şort veya uygun giysi ile suda kullanılabilecek ayakkabı alınmalıdır.

Yiyecek-İçecek Bilgisi

– Her etkinlikte olduğu gibi yanımızda en az bir buçuk litre içme suyu bulunmalıdır. Su en son mola yerlerinden temin edilmelidir.

Kahvaltı: Yaklaşık saat 09.00 civarında çay-kahvaltı molası verilecektir. Burada çay bulunmakla birlikte bir kaç alış veriş mekanı, fırın, kasap bulunmaktadır.

Öğle yemeği: Katılımcılarca önceden temin edilmesi gerekir ancak birçok etkinliğimizde olduğu gibi talep durumunda sac kavurma da olacaktır.

– Yürüyüş etkinlik görevlilerimizin uyarılarına uyulması durumunda tehlikeli olmamakla birlikte velileri eşliğinde de olsa 14 yaşından küçükler için uygun değildir. (Lisanslı sporcularımız bu kısıtlamanın dışındadır.)

– Belirtilen saatler tahmini olup katılımcı sayısı, yürüyüşün temposu ve hava durumuna göre küçük farklılıklar olabilir.

BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN

(06 Temmuz Cumartesi günü 17:00’a kadar tlf ile olacaktır.)

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

Buğra ERBAŞ : 536 380 28 79

Mail : feyist@hotmail.com

mdkmersin@hotmail.com

Ulaşım Bedeli : Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 50 TL olacaktır.

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Kulüp toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

MDK TÜRKİYE DAĞCILIK, YÜZME, TENİS, ORYANTİRİNG, BASKETBOL FEDERASYONLARI ÜYESİDİR

———————————————————————————-
(Aynı tarihte yapılacağı duyurulan MDK Aladağ-Küp Köyü Şelaleleri Doğa Yürüyüşü etkinliği ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Yakınlardaki Baraj inşaatında meydana gelen bir problem nedeniyle Şelalelerin bulunduğu nehir yatağında su seviyesi yükselmiş ve önceki etkinliklerimizde şelaleleri izlediğimiz, fotoğraf çektiğimiz gözlem noktalarına ulaşım imkanı kalmamıştır.
Elverişli koşullar oluştuğunda etkinlik yeniden gündeme alınacaktır.


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.