Ericek Göleti

Şehirden uzakta doğa ile baş başa kalmak isteyen doğa severler, kampçılar, balıkçılar ve fotoğrafçılar için harika bir yer Ericek Göleti .

Reklamlar

Ericek Göleti Hakkında Bilgi

Sulama amacıyla yapılan gölet şimdilerde Adrenalin park ile birlikte doğa severler ve adrenalin sevenlerin ilgisini çekmeye başladı.

Katırlı Dağlarının eteklerinde bulunan gölet şehirden uzakta doğa ile baş başa kalarak haftanın yorgunluğunu atabileceğiniz bir yer.

Göletin etrafında belirlenmiş olan Festival alanında her yıl Mayıs ayının son haftasında Hıdırellez şenlikleri ve pilav günü yapılmaktadır.

 

Ericek Göleti
Ericek Göleti

 

Ericek Göletinde Neler Yapılabilir

Göletin etrafında bulunan piknik masalarında veya orman içerisinde piknik yapabilirsiniz.

Gölün çevresinde keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Olta takımlarınız yanınızda ise balık tutabilirsiniz.

Özellikle gün batımında harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Adrenalin parkta bir çok doğa sporu yapılmaktadır, burada keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Zipline daha önce yapmadıysanız farklı bir deneyim olacaktır.

Çadırınız ile gelip kamp yapabilirsiniz.

Deniz bisikletleri ile göl üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

 

Ericek Göleti Deniz Bisikletleri
Ericek Göleti Deniz Bisikletleri

 

Adrenalin Park

Kırsalda Alternatif Turizmin Cazip Hale Getirilmesi Projesi kapsamında yapılan bir Adrenalin Park tesislerinde, doğa ile iç içe bir çok doğa sporunu yapabilirsiniz.

Bu yıl hizmete açılan parkta, olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık tırmanma parkuru, atv safari parkuru, yapay tırmanma duvarı, kampçılık alanı, zipline hattı (Bursa da ilk), gölet sporları (airboat, kano sporları) alanı ve seyir alanları bulunmaktadır.

 

Adrenalin Park
Adrenalin Park

 

Bungalov Evleri

Adrenalin park içerisinde bungalov evler bulunmaktadır. Her bungalov ev için bahçe ve oturma alanları düzenlenmiştir. Kafesi ve restoran bulunmaktadır. Bungalov evi kiralayabilir yada sadece yatak olarak ta kiralayabilirsiniz. 2018 yılı için belirlenen bungalov ev günlük kiralama ücreti 150 TL dir.

 

Ericek Göleti Bungalov Evler
Ericek Göleti Bungalov Evler

 

Ericek Göleti Kamp

Göl kıyısında yada orman içerisinde kamp yapabileceğiniz bir çok alan mevcut. Adrenalin park içerisinde de kamp yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Çadırınızı göle çok yakın kurmamanızı tavsiye ederiz kurbağa seslerinden hoşlanıyorsanız bilemeyiz tabii ki 🙂 Bazı yerlerde telefon çekmeyebiliyor telefon mutlaka çekmeli olmazsa olmaz diyorsanız kamp alanınızı seçerken buna da dikkat etmelisiniz.

 

Ericek Göleti Balık

Ericek göletinde balık tutmakta ayrı bir keyif olacaktır sizin için. Hafta sonları birçok amatör balıkçıyı burada görebilirsiniz. Oltanızı ağaçların gölgesinde atıp, tuttuğunuz balıklar ile de ağaçların gölgesinde piknik yapabilirsiniz.

 

Ericek Göleti
Ericek Göleti

Ericek Göletinde Neler Var

Piknik alanları, piknik masaları, Çeşme, wc, mescit, Deniz bisikletleri, yamaç paraşütü başlangıç eğitim alanı ve seyir alanları bulunmaktadır.

 

Ericek Göleti Nerede

Bursa’nın Gürsu ilçesi, Ericek köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bursa il merkezine 35 km, Gürsu ilçe merkezine 19 km ve Ericek köyüne 3 km mesafede bulunmaktadır.

 

Ericek Göleti Nasıl Gidilir

Şahsi aracınızla ulaşım için öncelikle Bursa – Ankara kara yolu üzerinden Gürsu ilçe merkezine ulaşıyorsunuz. Buradan Hasanköy yolundan devam edip İğdir tünelinden geçerek dışkaya köyü yolundan devam ediyorsunuz. Hasanköy den sonra yaklaşık 15 km sonra Ericek köyüne varmış olacaksınız, köyden 3 km sonra gölete ulaşmış olacaksınız.

Toplu taşıma ile ulaşım şuan için mevcut değildir.

Dışkaya köyüne kadar yeni yapılan yollar ile biraz iyi olsa da, yol yapım çalışmaları devam ettiği için bazı yerler stablize, dışkaya köyünden sonra tamamen stablize yol dikkatli ve yavaş gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Ericek Göleti Yol Tarifi

18 Paylaşımlar

One thought on “Ericek Göleti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.