DoğaFotoğraflar

Doğanın Sürprizi

Büyülü Göl ; Bu güzel gölün kenarında saatlerimi geçirebilirdim, sıkılmadan, bıkmadan. Dağların suya yansıması, balık tutan insanların attığı oltaların suda oluşturduğu dalgalanmalar, herkesin sessizce sadece gölü seyre dalmış olması, bir büyüye işaret ediyordu.

Benim gözümde bu göl büyülüydü, geleninde gidenin de aklını tutuveriyordu. Üstelik sizi en çarpan tarafı ise buraya ulaşmak için geçtiğiniz yollar oluyordu. İşte esas büyülenme orada başlayıp, göle ulaşmak için tırmandığınız o kısa mesafeli dikliğin ucunda tamamlanıyordu. O an o manzara sizi alıp, sarıp, içine çekiyor, hava kararmasa aklınıza gitmek bile gelmiyordu.

Gölbaşı Gölü, Kestel, Bursa ( Büyülü Göl )
Gölbaşı Gölü, Kestel, Bursa ( Büyülü Göl )

Gölbaşı Gölü Nerede?

Bursa merkeze yaklaşık 28, Kestel ilçesine de 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çevresinde piknik alanları mevcuttur. Bursa da balık tutmayı sevenlerin uğrak mekanlarından bir tanesidir. Gölün hemen yanında bulunan çınarlı yol, özellikle sonbaharda fotoğrafçıların tercih ettiği mekanlardan birisidir.

Gölbaşı Gölüne Nasıl Gidilir?

 

1 Paylaşımlar

Doğanın Sürprizi” için 6 yorum

 • Pınar

  Çok merak ettim özellikle çınarlı yolu. Paylaşım için teşekkürler

  Yanıtla
  • Dogayagel

   Kısa bir zaman sonra Çınarlı yolu da sizlerle paylaşacağız. Beğenmenize sevindik. Biz teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • AycaAydin

  Dağın göle yansıması nefis.Bu görüntüyü yakindan görmek için bile gidilir.Paylasim icin Teşekkürler Elinize sağlık

  Yanıtla
  • Dogayagel

   Beğenmenize sevindik. Biz teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • Zeyep Günay

  hayran olunacak bir kare nasıl güzel bir görüntü.Yakın olsa idi orada nefes alırdım.Düşerse yolumuz Bursaya gideriz inşaAllah.Paylaşım için teşekkürler

  Yanıtla
  • Dogayagel

   Gezi rehberi çalışmalarımız devam ediyor. Gezi rehberimiz ile Ülkemizdeki tüm doğa güzelliklerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Biz teşekkür ederiz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.