DoğaFotoğraflar

Doğadaki Serinlik

Doğa Bizi Serinletir

Bu sıcak yaz günlerinde serinlemek için yapılacak en iyi şey evimizde yada ofisimizde klimayı açıp serin serin oturmak, değil tabii ki de. 

Doğa bizi serinletmek için hazır bekliyor, yapmamız gereken ona gitmek. Bugün biraz yükseklere çıkalım çam kokuları ile birlikte bol oksijen alalım , çınar ağaçlarının gölgesinde serin serin oturalım. Şehrin kirli havasından kurtulmuşuz, kuşlar bizim için melodiler mırıldanıyor, ağaçlar bizim için oksijenleri bol bol dağıtırken , bizlere kokularını sunmayı da ihmal etmiyorlar, bir yandan da bize gölgelik yapıp ferahlatıyorlar bizi.

Klimanın karşısına geçer oturursanız, sonra klima çarptı galiba deyip omzunuzu boynunuzu tutabilirsiniz. Ama ağaçların karşısına geçin gerile gerile oturun korkmayın çarpmaz onlar. Doğa sizi korur, kollar, gözetir, size sahip çıkar, her şeyi sizin için tüm güzelliği ile hazırlamış bekliyor. O sizi beklerken siz neyi bekliyorsunuz !…

 

Karabelen, Uludağ ( Doğadaki Serinlik )
Karabelen, Uludağ ( Doğadaki Serinlik )

Karabelen Nerede?

Doğadaki serinlik için gidebileceğiniz Karabelen ; Bursa merkeze yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Uludağ yolu üzerinde Uludağ Milli Parkı Gişelerini geçtiğiniz anda ulaşmış bulunuyorsunuz. Günü birlik kullanım için uygun alanları ve alt yapısı var, piknik masaları mevcut.

Karabelen ‘e Nasıl Gidilir?

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.