Etkinlikler

Demirışık – Erçel Doğa Yürüyüşü

Demirışık – Erçel Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

01.12.2018

Bu hafta MDK Cumartesi Doğa Yürüyüşü etkinliği Demirışık-Erçel arasında olacak

Sabah 08.00’da MDK önünden hareket edip Mezitli – Kuyuluk yolu boyunca katılımcıları aldıktan sonra Fındıkpınarı’na ulaşacağız. Burada vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Demirışık yakınlarında bir noktadan yürüyüşe başlıyoruz. Tamamında orman içi yolları takip ederek sürdüreceğimiz yürüyüşü Erçel köyünde tamamlayacağız. Sık ağaçlı orman dokusunun yer aldığı bölgede yürüyüşün başlangıç ve bitiş bölümlerinde su göletinin de yer aldığı güzel manzaraları izleme ve fotoğraf çekme imkanı bulacağız.

PROGRAM

08.00 : Hareket (MDK)
09.45 : Fındıkpınarı (Çay ve kahvaltı molası)
10.30 : Yürüyüş başlangıcı
15.30 : Erçel(Değirmençay)’e varış ve çay molası
16.00 : Mersine hareket
16.45 : Mersin

 

AÇIKLAMALAR :

– Parkur zorluk içermeyen, sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği özelliktedir.Toplam yürüyüş mesafesi 10-11 km olarak planlanmıştır.

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. (Fındıkpınarı‘nda verilecek molada alışveriş imkanı bulunmaktadır.)

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, poşet-çöp torbası, şapka, koruyucu krem, yağmurluk vs alınmalıdır.

– Etkinliklerimizde molalar dışında sigara içilmemesi ve doğaya asla çöp bırakılmaması temel kurallarımızdandır.

-Hareket yeri her etkinliğimizde olduğu gibi MDK (Pirireis İlk ok. önü) olup rezervasyon sırasında bildirilmesi durumunda gidiş yolumuz olan Mersin – Mezitli – Kuyuluk güzergahı üzerinde herhangi bir noktadan katılım mümkündür.

 

BAŞVURU VE BİLGİ

(30.11.2018 Cuma günü 17.00’a kadar):

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : feyist@hotmail.com

Ulaşım Bedeli: Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahminen 40 TL olacaktır..

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Kulüp toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

(MDK TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU, TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU, TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU, TÜRKİYE ORYANTİRİNG FEDERASYONU TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU ÜYESİDİR.)


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.