Etkinlikler

Nallıhan Devedamı Doğa Yürüyüşü

Nallıhan Devedamı Doğa Yürüyüşü Faaliyeti Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu hafta rotamızı deve kervanlarının duraksadığı Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Nallıhan’da; kendine özgü bir doğal güzelliği, değişik jeolojik oluşumları ve jeomorfolojik yapısı ile farklı yürüyüş rotalarından biri olan muhteşem manzaralı kil ve minerallerin aşınmasıyla ortaya çıkmış değişik yer şekilleri oluşmuş bir bölgeye çeviriyoruz.

Bu bölge renk çeşitliliği ile görenleri büyülemekte; sarı, kırmızı, beyaz, yeşil ve gri renkleri ile adeta gökkuşağını andırmaktadır. Yükseğe çıkıp etrafa baktıkça manzara daha da ilginç bir hal alıyor. Rengarenk tepeler insanı bambaşka bir aleme götürüyor. Katılımcı arkadaşlar isteğe bağlı olarak renkli küçük tepeciklere iniş çıkışlar yapılabilecektir. İlginç görünümüyle herkesi büyüleyen rotanın başlangıç ve sonu farklıdır.

Yürüyüş parkuru genel anlamda kolay olup günlük yürüyüş yapan ve önemli bir sağlık sorunu olmayan herkes tamamlayabilir. Yürüyüşün Devedamı mevkiindeki tepeye çıkış kısmı kişiye bağlı zorlu olabilir. Orta ölçekli tırmanış ve inişlerin bulunduğu, 480 metre ile 680 metre rakımları arasında yürünecek olup yürüyüş mesafesi 12-13 km olarak planlanmış, güzelliklerin yanında küçük adrenalinlerin de yaşanabileceği güzel bir yürüyüş olacağı düşünülmektedir.
Nefis manzaralar eşliğinde doğa yürüyüşü yapmak ve fotoğraf çekmek isteyen doğasever arkadaşlarımızı etkinliğimize bekliyoruz.

Yürüyüş Lideri:

Ali ŞEN ( 0535 978 08 10)
Fuat TURAN (0532 614 24 38)

Durak Yerleri ve Hareket Saatleri:

– 07.00 Dernek,
– 07.05 Meşrutiyet ve Mithatpaşa caddeleri boyunca
– 07.08 Necati bey cad.Sıhhiye girişi,
– 07.10 Milli Kütüphane,
– 07.13 Armada,
– 07.14 MTA,
– 07.15 CHP,
– 07.20 Batıkent,
– 07.30 Eryaman, Göksu kavşağı.

Rezervasyon ve iptaller

1 Aralık 2018 Cumartesi 12:00’a kadar yapılabilir.

Gerekli katılım sağlanamadığında etkinliğimiz iptal edilir.

İki öğrenciye ücretsiz katılım imkanı verilecektir. Lütfen bilgi alınız.

Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden dolayı yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir.

Lütfen gezi ücreti konusunda bilgileniniz.

 

Önemli Uyarı:

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

Etkinliğimiz sportif bir faaliyet olup Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olmamız dolayısıyla ilgili mevzuatlara tabi şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

KAYIT:

Etkinlik kaydını 0 531 228 22 33 ‘den yaptırabilirsiniz.

 

Lütfen bilgi edinin:
http://www.gezginder.com/category/egitim/

 


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

2 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.