Etkinlikler

Sarılar – Şahna Doğa Yürüyüşü

Sarılar – Şahna Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Detaylar

22.10.2017

Sabah 07.30 da hareket edilecek Mezitli – Kuyuluk yol güzergahı üzerindeki belli duraklardan katılımcılar alınarak Fındıkpınarı’na ulaşacağız.
Burada vereceğimiz çay-kahvaltı molası sonrasında araçla 20 dak. mesafedeki Sarılar köyüne giderek yürüyüşe buradan başlayacağız.

Yürüyüşün yapılacağı vadi baharın tüm renklerinin izlenebileceği bir çok farklı ağaç ve bitki türünün yer aldığı bir yerdir. Yürüyüş mesafesi 13-14 km kadardır. Genellikle orman yolları ve patikaların kullanılacağı pek zorlu olmayan, sağlıklı herkesin yürüyebileceği özelliktedir.


PROGRAM :

07.30 : Hareket (MDK)
09.30 : Fındıkpınarı (Çay molası)
10.30 : Yürüyüş başlangıcı (Sarılar)
15.00 : Yürüyüş sonu (Şahna)
15.15 : Müğlü yemek molası
16.30 : Mersin’e hareket
18.00 : Mersin

AÇIKLAMALAR :

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. (Yolumuz üzerinde kısa bir alış veriş molası olacak, yine yolumuz üzerinde bulunan Fındıkpınarı’nda verilecek çay-kahvaltı molası olacaktır.)

– Yürüyüş sırasında rehberce belirlenen uygun yerlerde kısa molalar verilecektir. Zamanın verimli kullanılması ve güvenlik açısından rehberlerin talimatlarına uyulacaktır.

Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi suyun yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka, , g.gözlüğü, güneşten koruyucu krem ve yağmurluk alınmalıdır.

– Etkinliklerimizde belli molalar dışında sigara içilmemesi ve doğaya asla çöp bırakılmaması temel kurallarımızdandır.

– Hareket yeri Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Pozcu, Göçmen, Mezitli vs gibi güzergahımız üzerinde bulunan noktalardan katılım mümkündür.

– Yürüyüş tamamlandıktan sonra gidilecek yer olan, et lokantalarının bulunduğu Müğlü‘de önceki etkinliklerde olduğu gibi yemek molası verilecektir.


BAŞVURU VE BİLGİ : Etkinlikle ilgili doğru bilgi ve başvuru için telefonlar (21.10.2017 Cumartesi günü 17:00’ya kadar) :

 

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
H.Eylül US : 533 651 33 47
Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : feyist@hotmail.com
mdkmersin@hotmail.com

 

Ulaşım Bedeli: Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahminen 35 TL olacaktır..

 

MDK TÜRKİYE ORYANTİRİNG FEDERASYONU VE TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU ÜYESİDİR


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.