Videolar

Bozcaarmut Göleti ve Sis

Bozcaarmut Göleti ‘ne erken saatlerde giderseniz sis ile gölün buluşmasına şahit olabilirsiniz.

Bozcaarmut göleti temiz havası , sessizliği ve güzel kuş sesleri ile ziyaretçilerini huzurla buluşturuyor.

 

Bozcaarmut köyüne ulaştıktan sonra 3 km lik bir yolculuk sonrasında gölete ulaşabilirsiniz.
Köyden gelen yol asfalt olduğu için ulaşım daha kolay oluyor, bu kolaylık ta hafta sonları yoğunluğa sebep olabiliyor.

 

Bozcaarmut Göleti Nerede?

Bilecik’in Payazaryeri ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bilecik iline yaklaşık 38 km, Pazaryeri ilçe’sine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bozcaarmut köyüne yaklaşık 3 km uzaklıktadır.

 

Bozcaarmut Göleti ‘ne Nasıl Gidilir?

Bilecik , Pazaryeri tarafından geliyorsanız, Bozcaarmut köyüne ulaştıktan sonra 3 km lik bir yolculuk sonrasında gölete ulaşabilirsiniz. Köyden gelen yol asvalt olduğu için ulaşım daha kolay oluyor, bu kolaylık ta hafta sonları yoğunluğa sebep olabiliyor.

Eskişehir yada Bursa taraflarından gelecekseniz mezitlerden yol ayrılıyor Aksutekke ve Sarıdayı köylerinin içerisinden de gidebilirsiniz ama yolunuz uzar. Mezitlerden Aksutekke, Sarıdayı köylerinin yol ayrımından siz orman yoluna (sola) doğru devam ederseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Biz İnegöl Bozüyük yolu üzerinden geldik. Yol stabilize, iniş çıkış ve dönüşler biraz sıkıntılı. Genel olarak ormanın içinden geldiğiniz için manzarası güzel ama…

1 Paylaşımlar

One thought on “Bozcaarmut Göleti ve Sis

  • Mehmet yılmaz

    Bir yıl önce kadar gitmiştim ama galiba geç kaldım bu manzarayı görmemiştim, bir dahaki sefere gün doğmadan orda olacağım 🙂

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.