Etkinlikler

Göksu Deltası Doğa Yürüyüşü

Göksu Deltası Doğa Yürüyüşü  faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

10 Şubat 2019

”Minik Kuş”un ayak izinde, Kuş Cenneti’ne yolculuk….(4)

Bu etkinlikte ilimizin en güzel cennet köşelerinden Göksu Deltası’nda yürüyoruz. Geçen yıl aynı tarihlerde yaptığımız ve yine Dalyan ile Taşucu arasında kalan bölgedeki yürüyüşümüz 12 km civarında olacak. Yürüyüş sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği özelliktedir. Yürüyüş sırasında geçilecek, birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bölgenin de yer aldığı sahil boyunca eşsiz fotoğraflar çekme imkanı bulunmaktadır. Mevsim şartları ve etkinlik günü öngörülen hava durumu o bölgede yürüyüşe ve fotoğraf çekmeye yılın en uygun günlerden biri olacağını göstermektedir.

Yürüyüş Taşucu yakınlarında sona erecektir. Taşucu’nda verilecek gezi, inceleme, çay-yemek molasının ardından Mersin’e dönülecektir.

PROGRAM

07.30 Hareket (MDK)
08.00 Mezitli
10.00 Yürüyüş başlangıcı
15.30 Yürüyüş sonu
16.30 Mersin’e hareket

AÇIKLAMALAR

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. Sabah yolumuz üzerinde bulunan Susanoğlu’da çay-kahvaltı molası olacaktır. Yürüyüş sonunda ulaşacağımız Taşucu‘nda birçok balık ve et lokantası bulunmakla birlikte kıyı boyunca balık-ekmek, tantuni vs. birçok yemek seçeneği de bulunmaktadır.
(Bu konuda ilave bilgiler paylaşılacaktır.)

– Yürüyüş sırasında rehberce belirlenen uygun yerlerde kısa molalar verilecektir.

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka ve yağmurluk alınmalıdır.

– Hareket yeri Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İlkokulu Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla Göçmen, Mezitli, Erdemli gibi noktalardan da katılım mümkündür.

BAŞVURU VE BİLGİ

(09 Şubat Cumartesi günü 15:00’a kadar) :

MDK

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

H.Eylül US : 533 651 33 47

Mail : feyist@hotmail.com

ULAŞIM BEDELİ

Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 50 TL civarında olacaktır.

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın kulüp toplantılarında ya da SON ANI BEKLEMEDEN yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.