Etkinlikler

Falcon Fest Şahinkaya Kanyonu

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda ekstrem sporlara yönelik yapılan Falcon Fest ‘i kaçırmayın.

Falcon Fest

Bu yıl ikincisi 4-9 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olup, her sene aynı tarihte gerçekleştirilerek geleneksel hale getirilecektir.

Festival Tarihi

4 – 9 Ağustos 2018

Festival Adresi

Şahinkaya Kanyonu
Vezirköprü
Samsun/Türkiye

Festival Etkinlikleri kapsamında yapılan sporlar

Festival kapsamında Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda 4-9 Ağustos 2018 tarihlerinde Kano/Dragon, Yamaç Paraşütü, Kitesurf, Paramotor, BASE Jump, Slackline/Highline, Kaya Tırmanışı, Trekking ve Dağ Bisikleti olmak üzere 9 (dokuz) spor dalından her biri alanlarında uzman sporcular bir araya gelerek ekstrem sporlara yönelik etkinlikler ve gösteriler yapacaktır.

Ayrıca 05 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye’nin ilk uzun mesafe Triatlonu, Dünyadaki en düz ve en hızlı parkur Samsun Triatlonu düzenlenecektir.

Festival Alanı (Falcon Park)

Şahinkaya Kanyonu’nun güneybatı çıkısındaki Vezirsuyu Tabiat Parkı, festival alanı olacaktır. Festival alanıyla kanyon arasındaki mesafe araçla 30 dakika, tekneyle yaklaşık 1 saattir.

Festivale katılmak isteyenler kendi imkânlarıyla veya ulaşım bölümünde bulunan bilgilerden yararlanarak festival alanına ulaşım sağlayabilirler.
Kamp alanında; piknik yapmak ve çadırıyla kampa katılmak isteyenlere alanda yer gösterilecek olup yiyecek- içecek satışı yapılacaktır.
Halkımızın da deneyebileceği Slackline, Kano ve DRAGON BOT etkinlikleri kamp alanının içerisinde yapılacaktır.

Konaklama

Çadırıyla kampa katılmak isteyenlere konaklamaları için Vezirsuyu Tabiat Parkında kurulacak çadır kampta yer gösterilecektir.
Festival alanında duş, tuvalet vs ihtiyaçlar tabiat parkı içinde konuşlu tesislerde giderilecektir.
Çadırda kalmak istemeyen misafirler için alternatif konaklama alanları Vezirköprü şehir merkezinde veya Havza’daki termal otellerde mümkündür.

Yeme İçme

Festivale katılmak ve çadırıyla kampta kalmak isteyenler festival süresince yeme-içme ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla sağlayacaklardır.
Alan piknik yapmak için uygundur.
Alanda bulunan kafeteryada yiyecek- içecek satışı yapılacaktır.

Yerleşim Planı / Ulaşım

04-09 Ağustos tarihleri arasında katılımcıların festival alanına kolay ulaşım sağlamaları amacıyla seferler düzenlenecektir.

Vezirköprü ilçesinin Samsun’a uzaklığı 110 km olup ilçeye ulaşım karayolu üzerinden sağlanmaktadır. Vezirköprü’den itibaren Şahinkaya Kanyonu’na, Adatepe, Oymaağaç ve Türkmen köyleri geçilerek özel araçlarla ulaşılmaktadır.

Coğrafik olarak bir yarmavadi olan Şahinkaya Kanyonu, Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 41 16’ 32,1” kuzey, 35 25’ 01,2” doğu boylamları arasında ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bir doğa harikasıdır. 4,5 km uzunluğu, ortalama 106 metre su derinliği ve yaklaşık 400 metre duvar yüksekliği ile Vezirköprü için önemli bir turizm değeridir.

Kanyonun su taşıtları ile girilerek görülebiliyor olması kanyona ayrı bir gizem katmaktadır. Ayrıca, Altınkaya Barajı gölünün karşı yakasında kalan köylerdeki halkın Vezirköprü’ye bağlantısını sağlayan yolcu, yük ve araç taşımada kullanılan Kuruçay İskelesi ve Çeltek İskelesinde yüzer platform bulunmaktadır. Festival Alanı Vezirsuyu Tabiat Parkında olacak olup konaklama, dinlenme, hazırlıklar için Çadır Alanı oluşturulacaktır.

 

 

 

(*Tüm veriler www.falconfest.org adresinden sağlanmıştır.)

(**Daha fazla bilgi ve kayıt için www.falconfest.org  adresini ziyaret edebilirsiniz.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.