Etkinlikler

Bozcaarmut Göleti – Alınca – Kınık

Bozcaarmut Göleti – Alınca – Kınık  Doğa Yürüyüşü etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Bozcaarmut Göleti – Alınca – Kınık Doğa Yürüyüşü

16.06.2019 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde; “BİLECİK / PAZARYERİ / KÜÇÜKELMALI GÖLETİ, KÜÇÜKELMALI KÖYÜ, BOZCAARMUT KÖYÜ, BOZCAARMUT GÖLETİ, ALINCA KÖYÜ, KINIK KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Araç ile İnegöl /Kurşunlu üzerinden AHI DAĞInda bulunan eski Ankara yolu üzerinden Pazaryeri / Küçükelmalı göletine gidilip, burada fotolar çekildikten sonra Küçükelmalı köyünden geçerek, Bozcaarmut köyüne gidilecek. Burada sabah çayları içilip, atıştırma yapıldıktan sonra Bozcaarmut göletine gidilecek. Araçlardan inilip, araçlar Kınık köyüne gönderilecek, Bozcaarmut göleti çevresi yürünüp, fotolar çekildikten sonra, Alınca üzerinden Kınık köyüne yürünecek. Kınık’ta çömlek imalathaneleri gezilip, alışverişler yapıldıktan sonra araçlara binilerek Bursa’ya dönüşe geçeceğiz.

Bölgede rakım 800m-1250m arasında değişiyor.

Küçükelmalı göleti – köyü, Bozcaarmut köyü – göleti çevresi çam ormanları ile kaplı. Alınca, Bulduk ve Kınık çevresi genelde meşe ormanları ile kaplı durumda. Rotanın keşif yürüyüşü nisan başında yapılmıştı. Bu nedenle “rota tanıtım fotoğrafları”nda meşelik alanlarda yapraklanma yoktu. Şu anda bölge alabildiğine yeşile bürünmüş durumda.

Bozcaarmut göletinden Alınca sırtlarına ormaniçi traktör yollarından kısa bir çıkış yaptıktan sonra hafif iniş eğimli yollardan yürünüp, Alınca yanından bir vadiye ineceğiz. Buradan kısa bir çıkışla Kınık yakınlarındaki Bulduk sırtlarına ulaşacağız. Bulduk – Kınık arası sırt bir noktadan, meşe ormanları içinden yürünerek Kınık köyüne ulaşacağız.

Öğle molasını çeşme olan bir noktada vereceğiz. İhtiyaç olursa ateş yakılabilir.

Doğa yürüyüşüne alışkın katılımcılar için kolay, yeniler için orta/zor sınıfında bir parkur.

Bozcaarmut göleti – Alınca – Kınık arası yürünecek parkur toplamda 13 Km.dir. Küçükelmalı ve Bozcaarmut göleti çevre yürüyüşü toplamda en fazla 500m.dir.

Yeni ve güzel bir parkurda, hoş bir keyif yürüyüşü yapmak için gidiyoruz.

Yürüyüşe katılmak için “yürüyüş duyuru afişi”ndeki telefonu aramanız yeterlidir.

Görüşmek üzre.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.