Gezi Rehberi

Bozcaarmut Göleti

Bozcaarmut Göleti temiz havası , sessizliği ve güzel kuş sesleri ile ziyaretçilerini huzurla buluşturuyor. Bursa ve Eskişehir’e olan yakınlığından dolayı özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde çok yoğun oluyor. Sessiz, sakin olsun, kafamı ve kuşları dinleyim diyorsanız hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz.

Bir tavsiyemiz de erken saatlerde gölde olmanız çünkü ; sis ile gölün buluşmasına şahit olabileceğiniz en güzel zamanlar gün doğumunda başlıyor,  güzel fotoğraf kareleri yakalayıp video çekebilir, anın keyfini çıkarabilirsiniz. Kısa olarak çekmiş olduğumuz Bozcaarmut göleti  videomuzu da izleyebilirsiniz…

 

Bozcaarmut Göleti Nerede?

Bilecik’in Payazaryeri ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bilecik iline yaklaşık 38 km, Pazaryeri ilçe’sine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bozcaarmut köyüne yaklaşık 3 km uzaklıktadır.

 

Bozcaarmut Göletine Giriş Ücretli mi?

Giriş için 5 tl gibi bir ücret alındığını biliyorduk ama çok erken saatte gittiğimiz için galiba kimsecikler yoktu ve giriş ücreti ödemedik.

 

Bozcaarmut Göletine Kamp Yapılabilir mi?

Göl çevresinde çadır kurabileceğiniz alanlar sınırlı , çok fazla çadır kurmak için uygun yer yok, ormanın içerisine doğru ilerlediğinizde çadır için uygun alanlar mevcut ama Wc yok, su ihtiyacınızı çevrede bulunan çeşmelerden karşılayabilirsiniz.

Konaklama için tek yol çadır, herhanagi bir otel yada pansiyon vb. hiçbir yer yok.

Piknik yapmayı düşünüyorsanız yada kamp yapacaksanız tüm alış veriş ihtiyaçlarınızı karşılayıp gidin , çünkü bölgede alışveriş yapabileceğiniz biryer yok. Bozcaarmut köyü içerisinde bakkal var ama istediğiniz her şeyi bulmanız imkansız.

Bozcaarmut Göletinde Neler Yapılabilir?

Eğer oltanızı yanınıza almışsanız balık tutmaya başlayabilirsiniz.

Göl kenarında bulunan piknik masalarında yada biraz daha ormanlık alanın içerisine doğru giderek piknik yapabilirsiniz.

Yürüyüş için çok güzel patikalar ve yürüyüş rotaları var. Gölün etrafında da güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Fotoğraf çekmek için çok ideal, özellikle gün doğumunda orada olursanız muhteşem kareler yakalayabilirsiniz.

 

Bozcaarmut Göletine Nasıl Gidilir?

Bilecik , Pazaryeri tarafından geliyorsanız, Bozcaarmut köyüne ulaştıktan sonra 3 km lik bir yolculuk sonrasında gölete ulaşabilirsiniz. Köyden gelen yol asvalt olduğu için ulaşım daha kolay oluyor, bu kolaylık ta hafta sonları yoğunluğa sebep olabiliyor.

Eskişehir yada Bursa taraflarından gelecekseniz mezitlerden yol ayrılıyor Aksutekke ve Sarıdayı köylerinin içerisinden de gidebilirsiniz ama yolunuz uzar. Mezitlerden Aksutekke, Sarıdayı köylerinin yol ayrımından siz orman yoluna (sola) doğru devam ederseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Biz İnegöl Bozüyük yolu üzerinden geldik. Yol stabilize, iniş çıkış ve dönüşler biraz sıkıntılı. Genel olarak ormanın içinden geldiğiniz için manzarası güzel ama…

 

Bozcaarmut göleti yol tarifi

Bozcaarmut göletine gitmişken eğer zamanınız varsa oylat’ı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.