Etkinlikler

Körkün Şelaleleri ve Körkün Kanyonu

Körkün Şelaleleri ve Körkün Kanyonu faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Körkün Kanyonu ve Körkün Şelaleleri ile ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz…

Körkün Şelaleleri ve Körkün Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Detaylar

08.07.2018

Sıcak yaz günlerine ulaştığımız bu hafta yine bir kanyon yürüyüşündeyiz. Adana’nın Karaisalı ilçe sınırlarında yer alan Körkün Kanyonu mükemmel manzarası, eşsiz doğasıyla bizi bekler..

PROGRAM :

07:00 Hareket (Mezitli Belediyesi önü)
07:30 Hareket (MDK)
08:15 Tarsus
09.00 Çay-kahvaltı molası
10.30 Yürüyüş başlangıcı
13.00 Öğle yemeği molası
16.00 Yürüyüş sonu
17:00 Mersin’e hareket


AÇIKLAMALAR :

– Yürüyüş vadi içerisinde ve zaman zaman su geçişlerinin bulunduğu bir rota izlenerek yapılacaktır. Yer yer şelalelerin ve doğal yüzme alanlarının bulunduğu parkur 6 km civarındadır. Kanyonun yürümeyi planladığımız bölümünün tamamını yürümek için mutlaka suya girmek gerekeceğinden su ayakkabısı, mayo bulunması zorunludur. Ancak isteyen katılımcılar kanyonun yalnızca kolay olan başlangıç bölümünü yürümekle yetinebilir.

Hareket yerimiz :

-Toplanma ve hareket yerimiz Kulüp Binası önüdür. (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı) Ancak rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla 07.00’da Mezitli Belediyesi önünden, GMK Bulvarı üzerinde belli duraklardan, gidiş yolumuz üzerinde bulunan Çetinkaya, Karayolları gibi noktalardan veya Tarsus’dan katılım mümkündür.

Mola:

– Araçla gidiş sırasında Dörtler Mevkiinde ve dönüş sırasında Karaisalı ilçe merkezinde çay, kahvaltı ve alış-veriş molası verilecektir.
– Yürüyüş sırasında kanyon içerisinde rehberce belirlenen uygun yerlerde yemek ve yüzme imkanı da bulunan molalar olacaktır.

Yanımıza neler alalım?

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı(suda yürüyüşe uygun ve ıslak zeminde kaymayan), yedek giysi, şapka, koruyucu krem, g.gözlüğü, vs alınmalıdır. Suya girilmek isteniyorsa mayo-şort ve suya kullanılabilecek ayakkabı alınmalıdır.

Yiyecek-İçecek Bilgisi:

– Her etkinlikte olduğu gibi yanımızda en az bir buçuk litre içme suyu bulunmalıdır. Su en son mola yerlerinden temin edilmelidir.
Kahvaltı:Yaklaşık saat 09.00 civarında çay-kahvaltı molası verilecektir. Burada katılımcılar kendi getirecekleri kahvaltılıkları tüketebilecekleri gibi razervasyon sırasında belirtilmesi koşuluyla kahvaltı temin etme imkanı da olacaktır. Öğle yemeği: Katılımcılarca önceden temin edilmesi gerekir ancak birçok etkinliğimizde olduğu gibi talep durumunda sac kavurma da olacaktır.


DİKKAT ..!

– Kanyon yürüyüşü orta zorlukta bir yürüyüş olacaktır. Yürüyüş deneyimi olan katılımcılar için keyifli bir parkur olmakla birlikte donanımı yetersiz ya da risk almak istemeyen katılımcılar için kanyonun bir bölümünü yürüme imkanı olacaktır.

– Yürüyüşe katılacak katılımcıların altı tırtırlı, kaymayan ayakkabılar tercih etmesi zorunludur. Su ayakkabısının yanı sıra bileği saran bot tavsiye edilir.

– Yürüyüşün hiçbir bölümü velileri eşliğinde de olsa 13 yaşından küçükler için uygun değildir. (Lisanslı yüzme takımı sporcularımız hariç)

– Belirtilen saatler tahmini olup katılımcı sayısı, yürüyüşün temposu ve hava durumuna göre küçük farklılıklar olabilir.


BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN

(07 Temmuz Cumartesi günü 17:00’a kadar tlf ile olacaktır.)

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : feyist@hotmail.com
mdkmersin@hotmail.com

Ulaşım Bedeli : Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 50 TL olacaktır. (Üye ve lisanslı sporcularımız 45 TL)

MDK TÜRKİYE DAĞCILIK, YÜZME, TENİS, ORYANTİRİNG, BASKETBOL FEDERASYONLARI ÜYESİDİR


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.