Etkinlikler

Yerköprü Şelalesi Ermenek Turkuaz Gölü

Mut Yerköprü Şelalesi Ermenek Turkuaz Gölü Zeyve Kamplı Gezi  faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Yerköprü Şelalesi Ermenek Turkuaz Gölü Zeyve Kamplı Gezi

31.08.2019 – 01.09.2019

Yaz bitmeden serin bir yerlere gidiyoruz….
Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz kulübümüzün bu aktivitesinin birinci gününde Ermenek ve çevresini ziyaret edeceğiz. 1100 m rakımlı bir coğrafyada yer alan bu şirin ilçemizin merkezi ve çevresinde belli başlı yerleri gezdikten sonra göl kenarında kamp kuracağız. İkinci gün gölde botlarla tura çıkacak eşsiz güzellikte koyları gezerek, fotoğraf çekme ve yüzme imkanı bulacağız. Daha sonra Şelaleleriyle ünlü Zeyve mesire yerine giderek burayı gezeceğiz. Günün sonunda da gidiş yoluna göre çok daha kısa bir rotadan Mersin’ döneceğiz.

Yerköprü Şelalesi Ermenek Turkuaz Gölü Etkinlik Programı

1. GÜN (Cumartesi – 31.08.2019)
07.30 Hareket (MDK)
09.30 Kargıcak (Çay-kahvaltı molası)
12.00 Yerköprü Şelalesi
16.00 Ermenek
16.30 Yemek molası ve çevre gezileri
19.00 Kamp yerine varış

2. GÜN (Pazar – 01.09.2019)
CUMARTESİ
08.00 Kahvaltı
09.00 Aktivite zamanı (yat turu – yüzme – çevre gezisi – fotoğraf)
14.00 Zeyve mesire yeri
16.00 Mersin’e hareket

 

AÇIKLAMALAR

•Kulübümüzün doğa-kültür gezisi niteliğindeki bu etkinliğinde Mut, Ermenek ve çevresinde yapacağımız gezi ve ziyaretlerin ardından aracımız kamp alanına kadar gidecektir.

•Bu etkinlik Kulübümüzün genel amaçları doğrultusunda yapılan faaliyetlerden olup doğal çevremizi tanıma, dinlenme, yürüyüş ve yüzme imkanı bulunmaktadır.

KONAKLAMA

Konaklama göl kenarında bulunan bir tesiste çadırda olacaktır. Tesis kamp için her türlü imkanın yer aldığı bir alandır.(Çadırlar katılımcılarca temin edilecektir.)

YEMEK

Cumartesi günü mola vereceğimiz ve gezeceğimiz yerlerde değişik yemek seçenekleri makul fiyatlarla bulunabilecektir. Pazar günü sabah kahvaltısı ve öğle yemeği kalacağımız tesiste topluca yenecek şekilde planlanmıştır. Yemek menüsünde, buraya özgü pişirim şekliyle göl balığı, sac kavurma veya tavuk vs + pilav+salata vs seçenekler olacaktır.

YANIMIZDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER 

1-Çadır, mat
2-Mayo veya şort, havlu
3-Yedek giysiler, şapka veya bandana
4-Terlik
5-Güneş gözlüğü ve kremi

Yerköprü Şelalesi Ermenek Turkuaz Gölü Rezervasyon ve Bilgi

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Hatice Eylül US : 533 651 33 47
Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : mdkmersin@hotmail.com
feyist@hotmail.com

ETKİNLİK ÜCRETİ

Katılımcı sayısına göre yaklaşık 130 TL civarında olacaktır.

(1-Ulaşım+Kamp+Pazar günü kahvaltısı ücretin içindedir.

2-Müze ören yeri girişleri ve kişisel harcamalar katılıcılara aittir.

3-Etkinlik için belirtilen tarihe kadar kişi başı 100 TL ön deme yapmak gerekli olup kalan miktar yolculuk sırasında ödenebilir)

4-Önceki etkinliklerde olduğu gibi katılımcı sayısı sınırlı olacağından rezervasyonun son günlere bırakılmaması uygun olacaktır.

Ön Ödeme için : HALKBANK
İBAN: TR44 0001 2009 5990 0001 0368 39 (Feyruz İstanbullu)

DİĞER HUSUSLAR

1- Çadır vs malzemesi bulunmayanlar durumu önceden bildirmeleri durumunda eksik malzemeler imkan ölçüsünde temin edilecektir.

2- Programda belirtilmeyen konularla ilgili telefonla bize ulaşılarak etkinliğin her aşamasıyla ilgili ayrıntılı bilgi alınabilir.

3- Önceden olduğu gibi Faaliyete katılacak arkadaşlarımızın son anı beklemeden Kulüp buluşmalarında yada yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.