Etkinlikler

Kayakilisesi – Çukurkeşlik

Kayakilisesi – Çukurkeşlik Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

06.01.2019

Bu Pazar günü yılın ilk doğa yürüyüşünü Mersin’e yakın bir yerde yapıyoruz. Yağmur ihtimalini göz önüne alarak belirlediğimiz, keyifle ve kolay yürünebilen bu parkur yaklaşık 7 km uzunlukta olacak.

Sabah 08.00’da hareket ederek önce yolumuz üzerinde yer alan bir mekanda çay-kahvaltı molası vereceğiz. Mola sonrasında yürüyüşe başlayarak yaklaşık 4 km sonunda Kayakilisesi kalıntılarının bulunduğu yere ulaşacağız..

Buradaki gezi ve incelemelerin ardından bolca doğa fotoğrafı çekebileceğimiz bir rota izleyerek devam edeceğiz. O günkü hava şartları ve yürüyüşü katılımcıların performansı doğrultusunda yürüyüş parkurunu 7. ya da 11. kilometrede tamamlayacağız.

Yürüyüş zorluk içermeyen, sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği bir spor etkinliğidir.

PROGRAM

(07.30 : Mezitli Belediyesi)

08.00 : Hareket (MDK)

09.00 : Çay-kahvaltı molası

10.00 : Yürüyüş başlangıcı

11.30 : Kaya kilisesi

15.00 : Çukurkeşlik

16.00 : Mersin’e hareket

16.45 : Mersin

 

AÇIKLAMALAR

Yürüyüş parkuru daha önce farklı hava koşularında yürüdüğümüz ve her koşulda keyifle yürünebilen kısa bir parkurdur.

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. (Ancak talep olması durumunda her etkinlikte olduğu gibi sac kavurma da hazırlanacaktır.)

– Yürüyüş parkuru toplamda 11 km civarında olup yürüyüşçülerin performansı ve hava koşulları vs nedenlerle kısaltılabilecek özelliktedir. (İsteyenler yalnızca 7 km. yürüyebilecektir.)

– Etkinlik süresince grup liderinin açıklamalarının dışına çıkılmaması ve gruptan ayrı hareket edilmemesi yürüyüş kuralımızdır.

– Yürüyüş sırasında rehberce belirlenen uygun yerlerde kısa molalar verilecektir.

Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi suyun yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka ve YAĞMURLUK alınmalıdır.

-Hareket yeri Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Çetinkaya, Karayolları gibi noktalardan da katılım mümkündür.

 

BAŞVURU VE BİLGİ

Etkinlikle ilgili doğru bilgi ve başvuru için telefonlar (05 Ocak 2019 Cumartesi günü 16:00’ye kadar) :

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

Ulaşım Bedeli

Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte 35 TL civarında olacaktır.

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Çarşamba toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

MDK TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU ÜYESİDİR


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.