Etkinlikler

Gölcük – Burcun – Paşayayla

Gölcük – Burcun – Paşayayla Doğa Yürüyüşü etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Gölcük – Burcun – Paşayayla Doğa Yürüyüşü

20.01.2019 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde; “BURSA / (YENİŞEHİR / PAŞAYAYLA MAH.+ BURCUN MAH.) +KESTEL / GÖLCÜK MAH. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Bursa Kent meydanından araçla BURSA / YENİŞEHİR / PAŞAYAYLA MAH.sine gidilip, buradan yürüyüşe başlanacaktır. Paşayayla Mah.si 495m rakımlı bir vadidedir. Çıkış eğimli bir araziden; Paşayayla sırtlarında bulunan, yaklaşık 700m rakımlı, kaymakam suyu mevkiine çıkılıp, devamında iniş eğimli bir toprak yoldan Yenişehir / Burcun göleti vadisine inilecektir. Burcun göleti 425m rakımlıdır. Gölet kıyısından yürünerek, Yenişehir / Burcun mah.sine gidilecek ve burada köy kahvesinde öğle molası verilecektir.

Öğle molası sonrası; önce düz, sonra çıkış eğimli, devamında ormaniçi düz ve dar bir patikadan Kestel / Gölcük mah.sine gidilip, yürüyüş sonlandırılacaktır. Gölcük mah.si 435m rakımlıdır.

İçme suyu; Paşayayla Mah, Kaymakam suyu, Burcun Mah.sinde vardır. Buralardan içme suyu takviyesi yapılmalıdır.

Yürünecek arazide genelde meşe ağaçlarından oluşan orman parçaları mevcuttur.

Yağışı olmayan, yarı güneşli, sıcaklık derecesi 10-12 derece kadar olan güzel bir günde, manzarası hoş bir arazide yürüyüş yapacağız. Tam yürüyüş havası.

Yürüyüş mesafesi 17 km kadardır. “Kolay” sınıfında bir parkurda yürüyeceğiz.

Bölge karsız, düşük rakımlı olduğu için soğuk olmayacaktır. Bu nedenle fazla kışvari giyinilmemesi gerekir. Terlemeye karşı yedek kıyafet getirilmelidir. Ayakkabının bilekli olması iyi olur. Baton kullanılırsa, özellikle çıkış ve iniş noktalarında yürüyüşe konfor katar.

Sabah çaylarımızı; Burcun veya Paşayayla mah.sinde, öğle yemeğimizi Burcun mah. kahvesinde, akşam yorgunluk çaylarımızı, süt ve yumurtamızı Gölcük Mah.inde alacağız.

Kış mevsiminde yazdan kalma denebilecek bir havada, güzel bir doğa parçasında yürüyüş yapmayı düşünürseniz, KOZA DAĞCILIK olarak biz gidiyoruz, sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yürüyüşte görüşmek üzre.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.