Etkinlikler

Domaniç – Üçtepeler – Karagöl

Domaniç – Üçtepeler – Karagöl faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Domaniç – Üçtepeler – Karagöl – Çiçekli Doğa Yürüyüşü

Detaylar

27.05.2018 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde; “ÜÇTEPELER YOLU-ÜÇTEPELER KULE-KARAGÖL YAYLA- ÇİÇEKLİ YAYLA- DOMUZ KERTİĞİ- DOMANİÇ ODUN DEPOLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Yürüyüş; Domaniç yolu odun depolarından yaklaşık 5 Km içeriden başlayıp, kayın ve gürgen ormanları ile kaplı geniş bir toprak yoldan gidilerek ÜÇTELER KULE bölgesine ulaşılacaktır. Kule çevresi uzak mesafelere kadar çevrenin izlenebildiği bir yapıdadır.

Kule sonrası Karagöl yayladan geçilerek Çiçekli yaylaya yürünecek. Yaylalar bölgeye özgü çiçeklerle kaplıdır. Yayla geçişi sonrası Domuz kertiğinden itibaren büyük kayın ve gürgen ağaçları ile kaplı ormaniçi yürünerek Domaniç odun depoları bölgesine varılacak ve burada yürüyüşümüz sonlanacaktır.

Yürünecek mesafe katılımcılara bağlı olarak 15Km ile 18Km arasında olacaktır. Yükselti olarak 1630m.lerden başlanıp, 1790m Üçtepeler kule, 1750m Karagöl yayla, 1870m Çiçekli yayla, 1780m Domuz kertiği geçilerek 1400m odun depolarında yürüyüş bitecektir.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.