Etkinlikler

Tekkedağı Tabiat Parkı Doğa Yürüyüşü

Tekkedağı Tabiat Parkı Doğa Yürüyüşü Faaliyeti Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Tekkedağı Tabiat Parkı Doğa Yürüyüşü – Beypazarı (Ücretsiz)

27 Ekim 2018 Cumartesi günü T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü 9. Bölge Müdürlüğü Ankara Şubesi Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinlik için; Ankara’nın Beypazarı ilçesindeki “Tekkedağı Tabiat Parkı”na gidiyoruz.

2011 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilen Beypazarı ilçesine 12 km uzaklıkta bulunan Tekkedağı Tabiat Parkı içerisinde; karaçam, meşe ve ardıç ağaçlarının ağırlıkta olduğu ormanlık alanlarda yaklaşık 9-10 km’lik bir doğa yürüyüşü yapmayı planlıyoruz. Yaban hayatı bakımından da zengin olan bu bölgede eğer şanslıysak Yılkı atlarını da görebiliriz. Kelebekler Vadisi Tabiat Parkında bitireceğimiz yürüyüş parkuru genel anlamda kolay olup günlük yürüyüş yapan ve önemli bir sağlık sorunu olmayan herkes tamamlayabilir. Güzel bir gün geçirmek, doğa yürüyüşü yapmak ve fotoğraf çekmek isteyen doğasever arkadaşlarımızı etkinliğimize bekliyoruz.

Notlar:

Yürüyüşe katılanların yanlarında içecek su, arazide yürümeye uygun altı izli ayakkabı, mevsime uygun kıyafet, yağmur olasılığına karşı yağmurluk, şapka, güneş gözlüğü vb. kişisel malzemeler ile varsa kullandıkları ilaçlarını yanlarına almaları önemle hatırlatılır.

Öğle yemeği için kumanya verilecektir. İsteyen arkadaşlar aperatif ve kolay taşınabilir gıdalar veya enerji verici yiyecekler (kuru incir, kayısı, üzüm, hurma vb.) getirebilir.

Grup Lideri: Ali ŞEN ( İletişim: 0535 978 08 10)

Durak Yerleri ve Hareket Saatleri:

Hareket Yeri; DKMP 9. Bölge Müdürlüğü önü (İstanbul Yolu Çevik
Kuvvet yanı- Akköprü Metro istasyonuna 300 metre)
Zübeydehanım Mah. İstanbul Cad. No: 98 Altındağ/Ankara

– 08.30 9. Bölge Müdürlüğü önü (İstanbul Yolu Çevik Kuvvet yanı),
– 08.35 Demetevler kavşağı,
– 08.38 Acity,
– 08.40 Batıkent Jandarma kavşağı,
– 08.45 Şaşmaz kavşağı,
– 08.50 Optimum karşısı, Kepez önü,

Rezervasyon ve iptaller

26 Ekim 2018 Cuma 12:00’a kadar yapılabilir.

 

Önemli Uyarı:

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

Etkinliğimiz sportif bir faaliyet olup Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olmamız dolayısıyla ilgili mevzuatlara tabi şekilde gerçekleştirilmektedir.

KAYIT:

Etkinlik kaydını 0 535 978 08 10′ dan yaptırabilirsiniz.

Sınırlı sayıda katılımcı ile gidilecektir lütfen bilgi edinin.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.