Etkinlikler

Taşkesti Yaylaları Doğa Yürüyüşü

Taşkesti Yaylaları Doğa Yürüyüşü faaliyeti Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Mudurnu Taşkesti Yaylaları Doğa Yürüyüşü

(Çadır Kamplı veya Konaklamalı Etkinlik)

28-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında 1 gün çadır kamplı veya konaklamalı olarak doğa dostu Salih BEŞLİOĞLU’nun daveti üzerine; doğal güzellikleriyle ünlü Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesi ile Düzce’ye bağlı yoğun orman dokusu içeren alanlarda, dere kenarı ve patikaları kullanarak saklı cennet olarak bilinen yaylalarda yürüyeceğiz.


Programımız:

1. Gün:

28 Temmuz Cumartesi günü sabah 6:30’da Dernek’ten hareket ediyor ara duraklardan katılımcı arkadaşları aldıktan sonra Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesine gidiyoruz.
Yürüyüşümüze Yeğenderesi köyünden (rakım 700 m) başlayıp Hera Yaylası üzerinden Düzce’nin en güzel yaylalarından biri olan Pürenli Yaylasına (rakım 1400 m) yürüyeceğiz. Uygun bir yerde kendi getirdiğimiz kumanyalarla öğle yemeğini yiyeceğiz. Daha sonra Ilıca
Yaylası üzerinden vadiyi takip ederek Pancar mevkiine gidilerek yaklaşık 15-16 km yürüyüş yapacağız. Aracımız bizi bu mevkide bekleyeceği için kamp yükü taşımayacağız. Çadır kampımızı Geren mevkiinde kuracağız ve akşam yemeğimizi burada yiyeceğiz. Akşam yemeği sonrasında kamp ateşi başında sohbet ederek günü tamamlıyoruz.

2. Gün:

29 Temmuz Pazar sabahı nefis yayla havasında bir kahvaltı yaptıktan sonra çadırlarımızı toplayacağız. Grup performansına göre çevredeki yürüyüş rotası ve yayla yollarında yürüyeceğiz. Uygun bir yerde kendi getirdiğimiz kumanyalarla öğle yemeğini yiyeceğiz. Daha sonra etkinliğimizi “Campwolftrack Doğa ve Macera Kampı”nı (rakım 400) ziyaret ederek bitireceğiz. Pazar günü yaklaşık saat 21:00’de Ankara’ya dönmeyi planlanmaktayız.

Faaliyetimiz; günlük yürüyüş yapan, sağlık durumu elverişli olan herkesin tamamlayabileceği orta zorlukta kamplı veya konaklamalı bir yürüyüş rotasıdır. Gerekli malzemeler; çadır, uyku tulumu, mat, alın feneri, polar vb. kamp malzemeleri ile ihtiyaç duyabileceğiniz kişisel malzemeler.

Ulaşım ücreti katılımcı sayısına bağlı olarak belirlenecek. Bu ücrete 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, çadır kamp ücreti ve dernek ikramları ilave edilecektir. Konaklamalı olarak kalacak arkadaşlar ayrıca konaklama ücreti ödeyecektir.
Ücret ile bilgiyi aşağıdaki Grup Lideri telefonundan öğrenebilirsiniz.

Not: İsteyen arkadaşlar havlu, mayo-şort ve terlik getirebilir.

Grup Lideri : Ali ŞEN ( Cep tel: 0535 9780810)


Durak Yerleri ve Hareket Saatleri:

– 06.30 Dernek,
– 06.35 Meşrutiyet ve Mithatpaşa caddeleri boyunca
– 06.38 Necati bey cad.Sıhhiye girişi,
– 06.40 Milli Kütüphane,
– 06.43 Armada,
– 06.44 MTA,
– 06.45 CHP,
– 06.50 Batıkent,
– 07.00 Eryaman, Göksu kavşağı.

Rezervasyon ve iptaller 27 Temmuz 2018 Cuma 12:00’a kadar yapılabilir.

Gerekli katılım sağlanamadığında etkinliğimiz iptal edilir.

Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden dolayı yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir.

Lütfen gezi ücreti konusunda bilgileniniz.


Önemli Uyarı:

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

Etkinliğimiz sportif bir faaliyet olup Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olmamız dolayısıyla ilgili mevzuatlara tabi şekilde gerçekleştirilmektedir.


KAYIT:

Etkinlik kaydını 0 531 228 22 33 ‘den yaptırabilirsiniz.

Lütfen bilgi edinin:
http://www.gezginder.com/category/egitim/

 


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Taşkesti Yaylaları Doğa Yürüyüşü” için 2 yorum

 • Pürenli yaylası Düzce’nin değil, Bolu sınırları içersinde olup Ortaköy köyü yaylasıdır. Düzeltmenizi rica ederim.

  Yanıtla
  • Doğaya Gel

   Düzeltmeniz için teşekkür ederiz. Bu yazı içeriği Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından sağlanmıştır. Daha sonraki paylaşımlarında gerekli özen ve hassasiyeti göstereceklerinden eminiz.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.