Etkinlikler

Serindere Kanyonu

Serindere Kanyonu faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Serindere Kanyonu Doğa Yürüyüşü

29.07.2018 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde “KOCAELİ / İZMİT / SERİNDERE KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

İzmit/Yuvacık beldesinde sabah çaylarımızı içtikten sonra; KOCAELİ / İzmit’in en etkileyici bölgelerinden birinde, İzmit YUVACIK barajı yakınlarındaki Serindere Kanyonu içinde yürüyeceğiz. Biriken göletlerde yüzüp, zaman zaman genişliği 1 metrelere kadar daralan bir kanyonda ilerlemeye çalışacağız. Belden bağlaması olan bir sırt çantanız varsa katılmamanız için bir neden yok. Yürünecek kısım yaklaşık 8 Km.lik bir uzunluktadır.

Kanyon içinde yüzülebilecek güzel havuzcuklar var. Su soğukluğu tam hava durumuna uygun durumda. Su seviyesi bazı yerlerde bel hizasındadır. Birçok noktada suya girmeden geçiş mümkün değildir.

Yürüyüş günü sıcaklık 30 derece cıvarında. Yürüyüş alanımız serin, sulu ve ağaçlık bir alan olduğu için sıcaklıktan etkilenmeyeceğiz.

Kanyon yürüyüşünde olabildiğince sulu alandan yürümek gezimizden aldığımız memnuniyeti arttıracaktır. Bu nedenle sudan etkilenmemek için; su ayakkabısı (Bilekli ve kaymaz tabanlı), baton (Dağcı bastonu) veya sopa, şort veya şort tipi mayo, çantamızdaki ıslanabilecek gıda ve yedek kıyafetlerimizin poşet içinde olması zorunludur. Çantamız göğüs ve bel hizasından bağlı olmalı, elde kesinlikle herhangi bir eşya taşınmamalıdır.

Kanyon içinde içme suyu yoktur. Bu nedenle kanyondaki sürede içeceğimiz su yanımızda olmalıdır. En az 1 lt su olması iyi olacaktır.

Atıştırmalıklarımızı (Kayısı, incir, fındık, badem, kuru üzüm, hurma gibi), öğle molasında yiyeceğimizi ve içeceği, yedek kıyafetlerimizi unutmuyoruz.

SICAK HAVADA, BUZ GİBİ SULARDA, İYİ BİR GÜN GEÇİRMEK İSTEYEN TÜM DOĞA SEVERLERİ BEKLERİZ.

KATILIMCILARA GÖNÜLLERİNCE BİR GÜN GEÇİRMELERİ DİLEĞİMİZLE.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.