Etkinlikler

Sadağı Kanyonu

Sadağı Kanyonu faaliyeti Yeşil Bursa Dağcılık Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenmektedir. *

Sadağı Kanyonu Gezisi

Detaylar

Bu hafta sonu Yeşil Bursa Dağcılık Kulübü olarak havalarında ısınmasını fırsat bilerek ve suyununda mevsim itibariyle gürlüğünü hesaba katarak SADAĞI KANYONU‘nu gezeceğiz arkadaşlar..

MAYOLARINIZI HAZIRLAYIN …..
HAYDİ SERİN SULARA…..

REHBER : Fatih ÇELEBİ..05321389366
ORGANİZATÖR : Sema KIZILASLAN : 0 536 664 84 36
Faaliyet Sor. Yıldız ÇAVUŞ..+905558705816
DERECESİ : KOLAY
PARKUR UZUNLUĞU ORTALAMA :Toplam 10 Km
Etkinliğin Hareket Noktası: KENT MEYDANI 08:00 Pazar
ÜCRET : Öğrenci üye 25 tl Misafir 30 tl

Yeşil Bursa Dağcılık Kulübü, TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU üyesidir.


YÜRÜYÜŞLERDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Doğa Yürüyüşlerimiz parkur rehberlerinin yetki ve sorumluluğunda yapılıp yürütecek olan öncü ve artçı rehberlerin uyarılarına kesinlikle uyulacaktır.

Yürüyüş esnasında ve mola yerlerinde doğanın kirlenmesini önlemek için organik ve inorganik maddeler yerlere atılmayacak,yürüyüşler esnasında sigara ve alkol kullanılmayacaktır.

Yürüyüşlerde yanınızda enerji veren;İncir,kuru üzüm,kayısı ve meyve kurularından bulundurmak size gün boyu enerji verecektir.Bir öğünlük yiyecek ve en az 1,5 litre su sırt çantanıza koymanız gerekir.

Katılımcılarımız pamuklu kıyafet yerine likra (sentetik)kolay kuruyan ve hava geçiren giysi ile yünlü iç çamaşırı,yedek t.shirt ve çorap hava şartlarına mevsimine göre yanlarında yedek giysi,yağmurluk,rüzgarlık bulundurmalıdırlar.

Yürüyüş etkinliklerinde ayak bileğinizi saran sert kavuçuklu altı yeri kavrayan bir numara büyük kaymayan su almayan spor ayakkabı veya bot giyilmesini tavsiye ederiz.Bel kemeri, iki omuz askılı klipsleri olan sırt çantası kullanmanız yürüyüşte size konfor sağlayacaktır.

Aşırı yüklenmelere karşı baton kullanmanız hem yürüyüşte kollarınızı çalıştıracak,hemde vücuda yüklenen ağırlık baton sayesinde azalacaktır. Çantanızda düdük ve fener her zaman bulundurunuz.

Etkinlik ücreti ulaşım bedelinin katılımcı sayısına bölümüyle belirlenir.


KURALLARIMIZ

YEŞİL BURSA DAĞCILIK KULÜBÜ Hiç bir Kamp yada günlük faaliyetlerinde içki içmemek tedir…

Şehirden dolusunu getirdiğimiz her türlü poşet naylon ambalaj şişe vb. çöplerimizi kesinlikle doğada bırakmıyor en yakın çöp kutusuna kadar geri taşıyoruz…

Yürüyüşlerimizde molalar haricinde sigara içmiyor ve kesinlikle izmaritleri doğaya bırakmıyoruz…

Kulüp flamaları haricinde flama açmıyoruz ve herhangi bir siyasi parti yada düşüncenin sancaktarlığını yapmıyoruz… ( kulüp flaması- Türk bayrağı açıyoruz)

Siyasi içerikli konuşmalarla fanatizme varan spor konuşmalarından uzak duruyoruz…

Faaliyet sorumlusunun müsaade etmediği hiç bir şey yapmıyor ve fevri davranışlardan uzak duruyoruz…

Doğa sporlarının hepsi içerikleri itibari ile tehlikeli sporlardır, her türlü emniyet tedbiri alınsa da kaza riski her daim vardır, (çığ düşmesi gibi, ayağın kayması gibi, suya düşmek gibi) bu bilinçle hareket ediyoruz ve bu riski en aza indirebilmek için sizden daha tecrübeli olanların ve özellikle seçilmiş olanların uyarılarını dikkate alıyor ve uyguluyoruz…


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Yeşil Bursa Dağcılık Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.