Nallıhan Bozarmut Yaylası

Nallıhan Bozarmut Yaylası Doğa Yürüyüşü Faaliyeti Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Bu hafta sonu Nallıhan’da İstanbul’un en aktif doğa sporu kulüplerinden biri olan “İstanbul Doğa Sporları Kulübü” ile birlikte orman içi yollarda, patikalarda ve su geçişi olmayan kuru dere yatağından oluşan özel bir parkurda yürüyeceğiz.

Yürüyüşümüze Yukarı Bağlıca Mahallesinin hemen çıkışından, meşe, karaçam ve ardıç ağaçları arasından 1150 metre rakımdan başlayarak, 1550 metre rakımdaki Bozarmut Yaylası’na çıkacağız. İlk 3 km’lik bölüm sert olmayan orta ölçekli bir çıkış olup sonbahar renk geçişlerinin de olduğu orman içi yollardan doğaçlama şeklinde olacak. Öğle yemeği molasından sonra geniş tepeli, güçlü yan dal yapmış yaşlı karaçam ağaçları arasından Akdere Yaylası’na ulaşacağız. Daha sonra panoramik Nallıhan manzarası eşliğinde Boncuklu dere yatağına (rakım 830 m) ineceğiz. Bu dere yatağının sonunda çok görkemli anıt ardıç ağaçları bulunan Hoşebe Mesire Alanı’nda faaliyetimizi sonlandıracağız. Yürüyüş sonrasında isteğe bağlı olarak Akdere Köy Sofrasında yöresel yemeklerin yapıldığı harika bir mekânda akşam yemeği yiyeceğiz. Başlangıçtan bitiş noktasına kadar güzel manzaralar eşliğinde, keyifli bir rotada, güzel bir gün geçirmeyi planlıyoruz.

Yürüyüş mesafesi yaklaşık 12-13 km’den oluşan, sert iniş çıkışları olmayan bir parkurdur. Günlük yürüyüş yapan, sağlık durumu elverişli olan herkesin tamamlayabileceği orta zorlukta bir rotadır.

Yürüyüş Lideri: Ali ŞEN ( 0535 978 08 10)

Durak Yerleri ve Hareket Saatleri

– 07.00 Dernek,
– 07.05 Meşrutiyet ve Mithatpaşa caddeleri boyunca
– 07.08 Necati bey cad.Sıhhiye girişi,
– 07.10 Milli Kütüphane,
– 07.13 Armada,
– 07.14 MTA,
– 07.15 CHP,
– 07.20 Batıkent,
– 07.30 Eryaman, Göksu kavşağı.

Rezervasyon ve iptaller

10 Kasım 2018 Cumartesi 12:00’a kadar yapılabilir.

Gerekli katılım sağlanamadığında etkinliğimiz iptal edilir.

İki öğrenciye ücretsiz katılım imkanı verilecektir. Lütfen bilgi alınız.

Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden dolayı yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir.

Lütfen gezi ücreti konusunda bilgileniniz.

 

Önemli Uyarı

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

Etkinliğimiz sportif bir faaliyet olup Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olmamız dolayısıyla ilgili mevzuatlara tabi şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

KAYIT:

Etkinlik kaydını 0 531 228 22 33 ‘den yaptırabilirsiniz.

 

Lütfen bilgi edinin:

http://www.gezginder.com/category/egitim/


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Gezginder Spor Kulübü – Doğa Gezginleri Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

3 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.