Etkinlikler

Marmara Adası Kamplı Bisiklet Festivali

Marmara Adası Kamplı Bisiklet Festivali 10-12 Ağustos tarihleri arasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Marmara Adalar Belediyesi ve Büyükçekmece Bisiklet Kulübü’nün organize ettiği bu sene ikincisini düzenlenen Marmara Adası Kamplı Bisiklet Fetivaline tüm bisiklet severleri bekliyoruz. Bisikletin, doğanın, denizin, kampın ve eğlencenin iç içe olduğu Marmara Adası Bisiklet Festivalinde hem bisiklet sürecek hem de tatil tadında vakit geçireceksiniz.

TUR TARİHİ

10 Ağustos 2018 – 12 Ağustos 2018

SON KAYIT

1 Ağustos 2018

*Kontenjanımız dolduğunda kayıtlarımız 1 Ağustos tarihinden daha erken kapanacaktır. Ödemenizi yaparak kontenjanda yerinizi ayırtmayı unutmayınız.

KATILIM ÜCRETİ

150 TL


Tur Programı

10-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Büyükçekmece Bisiklet Kulübü (BBK) ve Marmara Adalar Belediyesi ile birlikte düzenleyeceğimiz 2.Marmara Adası Kamplı Bisiklet Festivalinde bisikleti, doğayı, güneşi seven her yaştan katılımcıyı kapsayacak çadır konaklamalı tur düzenliyoruz.

10 Ağustos 2018

Tekirdağ Barbaros Limanından kalkacak feribotumuzla turumuz başlayacaktır. Varış limanımız ve ilk kamp alanımız olan Marmara Adası Çınarlı bölgesinde inecekler. Kayıt masasından kaydını yaptıran katılımcılar kitlerini alarak kamp alanına yerleşecekler. Yerleşim sonrası yemek servisi başlayacak olup eğlenceli ödüllü etkinliklerle keyifli dakikalar geçirecekler.

11 Ağustos 2018 1. Gün

Uyanma saatınde kalkan katılımcılar kamp malzemeleri toplayacak ve eşya taşıma aracına verecektir. Toplanan katılımcılar bisiklet sürüşüne uygun önceden hazırlanmış kahvaltı paketlerini alacak ve enerji toplayacaklar.Kahvaltı sonrası Belediye Başkanı Sayın Süleyman Aksoy’un konuşmasının ve tur seremonisinin yapılmasıyla birlikte tur başlayacaktır. Sayın Süleyman Aksoy’un bisikletleriyle bizlere eşlik etmesiyle beraber Saraylar kamp alanına yola çıkılacaktır.Sürüş kurallarına uygun olarak yapılacak turda polis, jandarma, ambulans, Büyükçekmece Offroad (BUYOFF) ve Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD) destekleriyle yol boyunca katılımcıların güvenliği sağlanacaktır.Topağaç’ta öğle yemeği yiyecek olan katılımcılar molanın ardından kamp alanına yola çıkacaklar. Kamp alanına varan katılımcılar ister dinlenebilecek isterlerse özel olarak kalkacak otobüslerimizle yada bisikletleriyle Saraylar plajında girebileceklerdir. Akşam yemeğimiz kamp alanında restoranda yenilecektır. Gün; canlı müzik, ödüllü etkinlikler, çekilişler, karaoke gibi etkinlikler yapılarak son bulacaktır. İsteyen katılımcılar Marmara Adalar Belediyesi’nin Saraylar bölgesindeki konser ve etkinliklere katılabilecekler.

Cumartesi günü sürüş rotası tüm bisiklet türlerine uygundur.

12 Ağustos 2018 2. Gün

Sabah kahvaltısından sonra yola çıkan katılımcılar kısa ve uzun tur olmak üzere farklı rotalarda sürüş gerçekleştırecektır.Uzun tur grubu Nato Tepesine çıkacakken kısa tur grubu daha çok vakite sahip oldukları için denizin tadını çıkaracaktır.Tur sonlarında her iki grupta kamp alanına geri döndükten ve toparlandıktan sonra öğle yemeği yenecektır. Saraylardan kalkacak feribotla geri dönüş yapacaklardır.
Marmara Adasından ayrılırken çekilecek veda fotoğrafıyla birlikte etkinlik son bulmuş olacaktır. Eğlenceli dakikalar geri dönüş sırasında da hız kesmeden devam ediyor olacaktır.
Kısa rota tüm bisiklet türlerine uygundur, uzun rota için araziye uygun bisiklet gereklidir.

Katılım Ücretine Neler Dahil

*Gidiş-Dönüş feribot seferi
*Gidiş-Dönüş otobüs seferi
*Sabah, öğle ve akşam yemekleri
*Hatıra forması
*Hatıra buffı
*Kamp alanı, wc ve duş
*Buray konseri ve coşkulu canlı müzik
*Çekilişler ve sürpriz hediyeler
*Harita, broşür ve araç gereç kiti
*Yardım ve taşıma araçları
*Limon Bisiklet Teknik Destek
*Akşam etkinlikleri
*Katılım belgesi ve hatıra hediyesi
dahildir.

Daha fazla ve detaylı bilgi:

Detaylı Bilgi ve kayıt: https://www.bbk.org.tr/marmaraadasi

İletişim:

Kaan Gülarslan 05355722075
Tarık Altınkaya 05322607865

 

(Festival ile ilgili tüm bilgiler www.bbk.org.tr den sağlanmıştır.)

7 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.