Fotoğraflar

Kuşlar Kadar Özgürüz

Bahaneler Özgürlüğü Hapseder

Hep kuşlara bakıp ne kadar da özgürler deriz, keşke bende onlar kadar özgür olabilsem, istediğim yerlere gidebilsem, yukarıdan izlesem insanları ve şehirleri, doğayı, manzarayı, güzellikleri der iç geçiririz. Tamam belki kanatlarımız yok ama bizde onlar kadar özgürüz aslında. Kendi kendimizi hapsettiğimiz beynimiz de düşüncelerimizde. Özgürlüğümüzü hapsettiğimiz düşünce duvarlarımızı bir kırabilirsek farkına varacağız ne kadar özgür olduğumuzun.

Hep hayallerimizi söyler anlatırız, sonrasına da ekleriz çok yoğunum, gezmek için hiç zamanım olmuyor, çocuklar daha küçük onlarla bir yere gidemeyiz şimdi, yeni araba aldım, evin taksiti bitmedi… Sıralanır bahaneler bizi engellemek için, bu bahanelerle özgürlüğümüzü yine zindana atar bırakırız. Hayal kurmaya başladığımız zaman özgürlüğümüzü dışarı çıkarır biraz uçurur gezdirir, sonra yine bahanelerle hapsederiz onu.

Bırakın tüm bahaneleri, hiçbir şey özgürlüğünüzü engellemesin, uçmak istiyorsanız kanadım yok demeyin, önünüze onlarca seçenek açılacak, birisi mutlaka sizi özgürlüğe götürecektir. Sizin yapmanız gereken bahaneleri bırakmak ve özgürlüğe adım atmak.

Doğanın tüm güzellikleri sizlerle olsun…

Florya, İstanbul
Florya, İstanbul ( Kuşlar Kadar Özgürüz )
1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.