Doğa

Doğaya İhtiyacımız Var

Doğaya Sahip Çıkalım

Doğa insan olsa da olmasa da var olmaya devam edecek. Doğanın bizim varlığımıza ihtiyacı yok ve bu onun umurunda da değil. Ama bizim ona ihtiyacımız var ve onu korumak ta bizim görevimiz. Doğa güzelliklerini bizlere sergileyip bizleri hem görsel bir şölen sunarken, asıl olarak ta insanlık olarak hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli olan tüm ihtiyaçlarımızı da bizlere sunuyor.

Ona çok büyük borcumuz var , ama ne kadar farkındayız ki bunun. Oksijenimizi, suyumuzu, meyvemizi… veriyor ki bunlarla yaşıyoruz.

Gökyüzünün mavisi, ağaçların yeşili, güneşin sıcaklığı, gök kuşağı, şelaleler, denizler, ormanlar, göller, yaylalar, doğa deyince aklımıza ne geliyorsa hepsi bizim için var, bizim için duruyorlar ve bizim için güzelliklerini sunuyorlar.

Biz insanların doğaya ihtiyacımız olduğunu , onun bize ihtiyacı olmadığını unutmayalım. Bu bilinçle de ona sahip çıkalım koruyalım. Çocuklarımıza, torunlarımıza ve gelecek tüm nesillere güzel bir dünya bırakmak istiyorsak doğaya sahip çıkalım.

Geleceğimizi korumak için doğayı koruyalım.

Altınkaya Barajı, Vezirköprü, Samsun
Altınkaya Barajı, Vezirköprü, Samsun
1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.