Etkinlikler

Körkün Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Körkün Kanyonu faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Körkün Kanyonu ve Körkün Şelaleleri ile ilgili yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz…

Detaylar

M D K
KÖRKÜN KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
10.09.2017

On üç Ağustos günü yürüdüğümüz Körkün Kanyonu’na havalar soğumadan ikinci defa gidiyoruz. İlk gidişimizi zamanında duyurmadığımızdan bir çok arkadaşımızın sitem ettiği bu parkuru bir kez daha yürüyeceğiz.


PROGRAM :

07:00 Hareket (Mezitli Belediyesi önü)
07:30 Hareket (MDK)
08:00 Tarsus
09.00 Çay-kahvaltı molası
10.30 Yürüyüş başlangıcı
13.00 Öğle yemeği molası
16.00 Yürüyüş sonu
17:00 Mersin’e hareket


AÇIKLAMALAR :

– Yürüyüş vadi içerisinde ve zaman zaman su geçişlerinin bulunduğu bir rota izlenerek yapılacaktır. Yer yer şelalelerin ve doğal yüzme alanlarının bulunduğu parkur 6 km civarındadır.

Hareket yerimiz :

-Toplanma ve hareket yerimiz Kulüp Binası önüdür. (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı) Ancak rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla 07.00’da Mezitli Belediyesi önünden, GMK Bulvarı üzerinde belli duraklardan, gidiş yolumuz üzerinde bulunan Çetinkaya, Karayolları gibi noktalardan veya Tarsus’dan katılım mümkündür.

Mola:

– Araçla gidiş sırasında Karaisalı ilçe merkezinde çay, kahvaltı ve alış-veriş molası verilecektir.
– Yürüyüş sırasında kanyon içerisinde rehberce belirlenen uygun yerlerde yüzme imkanı da bulunan molalar olacaktır.

Yanımıza neler alalım?

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı(suda yürüyüşe uygun ve ıslak zeminde kaymayan), yedek giysi, şapka, koruyucu krem, g.gözlüğü, vs alınmalıdır. Suya girilmek isteniyorsa mayo-şort ve suya kullanılabilecek ayakkabı alınmalıdır.

Yiyecek-İçecek Bilgisi:

– Her etkinlikte olduğu gibi yanımızda en az bir buçuk litre içme suyu bulunmalıdır. Su en son Karaisalı molasında temin edilmelidir.
Kahvaltı:Yaklaşık saat 09.00 civarında ulaşacağımız Karaisalı’da çay-kahvaltı molası verilecektir. Burada katılımcılar kendi getirecekleri kahvaltılıkları tüketebilecekleri gibi razarvasyon sırasında belirtilmesi koşuluyla kahvaltı temin etme imkanı da olacaktır. Öğle yemeği: Katılımcılarca önceden temin edilmesi gerekir ancak birçok etkinliğimizde olduğu gibi talep durumunda sac kavurma da olacaktır.

Diğer Kurallarımız

– Etkinliklerimizde belli molalar dışında sigara içilmemesi ve doğaya asla çöp bırakılmaması gezip incelediğimiz yerlerin kirletilmemesi, yazı yazılmaması temel kurallarımızdandır.


DİKKAT ..!

Kanyon yürüyüşü orta zorlukta bir yürüyüş olacaktır. Yürüyüş deneyimi olan katılımcılar için keyifli bir parkur olmakla birlikte donanımı yetersiz ya da risk almak istemeyen katılımcılar için kanyonun bir bölümünü yürüme imkanı olacaktır.

– Yürüyüşe katılacak katılımcıların altı tırtırlı, kaymayan ayakkabılar tercih etmesi zorunludur. Su ayakkabısının yanı sıra bileği saran bot tavsiye edilir.

– Yürüyüşün hiçbir bölümü velileri eşliğinde de olsa 14 yaşından küçükler için uygun değildir. (Lisanslı yüzme takımı sporcularımız hariç)

– Belirtilen saatler tahmini olup katılımcı sayısı, yürüyüşün temposu ve hava durumuna göre küçük farklılıklar olabilir.


BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN (08 Eylül Cumartesi günü 17:00’a kadar tlf ile olacaktır.)

 

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32
H.Eylül US : 533 651 33 47
Sefa AVCI : 506 682 53 26

Mail : feyist@hotmail.com
mdkmersin@hotmail.com

 

Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Çarşamba toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 

MDK TÜRKİYE ORYANTİRİNG, DAĞCILIK, YÜZME VE TENİS FEDERASYONLARI ÜYESİDİR


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.