Etkinlikler

Karamanastır Şelalesi Doğa Yürüyüşü

Karamanastır Şelalesi Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

07.10.2018

Bu etkinlikte Bozyazı ilçe sınırları arasında yer alan güzel bir şelaledeyiz. Biraz uzak olsa da gidip görmeye fazlasıyla değecek bir yer.

PROGRAM:

07.00 Kulüp önünden hareket (Pirireis İlöğ. Ok. önü)
07.20 Mezitli Belediyesi
08.15 Kızkalesi (çay-kahvaltı molası)
12.00 Karamanastır Şelaleleri
15.30 Mersin’e hareket


AÇIKLAMA :

1- Etkinlik süresince yürünecek mesafe şelale civarında yanlızca 200-300 m olacaktır. Mevsim ve hava şartları göz önüne alınarak yedek giysi, şapka, koruyucu krem, g.gözlüğü, terlik, havlu vs alınmalıdır.

2- Etkinlikte hiç ıslanmadan şelaleleri izleyip fotoğraf çekmek seçeneği dışında serin sulara girip yüzme imkanı da bulunmaktadır. Şelale önlerinde oluşan doğal göllerde uzunca süre yüzmek isteyenler ise can yeleği kullanmak durumundadır.

3- İlk hareket yeri Kulüp (Pirireis İlkok. önü) olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla Pozcu, Göçmen, Vipol, Mezitli, Erdemli gibi noktalardan olabilir. Ayrıca Tarsus’tan katılacaklar için erken rezervasyon durumunda servis sağlanacaktır.

4- Yolculuğumuz sırasında çay-kahvaltı molası yeri ve imkanları ile ilgili bilgiler ayrıca paylaşılacaktır. Ancak Şelale yakınlarında verilecek öğle yemeği molasında da talep edilmesi durumunda diğer doğa etkinliklerde olduğu gibi sac kavurma yapılabilecektir.

5- Bu tür etkinliklerimizde alkollü içecek içilmez. Ayrıca uygun yerler dışında sigara içilmemesi ve doğaya asla çöp bırakılmaması temel kurallarımızdandır.

6- Programda belirtilen zamanlama tahmini olup hava şartları katılımcı kişi sayısı vs nedenlerle küçük sapmalar olabilir.


BAŞVURU VE BİLGİ

(06.10.2018 Cumartesi günü 17:00’a kadar tlf ile olacaktır.)

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32
H.Eylül US : 533 651 33 47

Mail : feyist@hotmail.com

ETKİNLİKTE ULAŞIM BEDELİ:

Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 70-75 TL olacaktır. Ancak etkinlik ücretinin 04.10.2018 günü akşamına kadar aşağıda verilen banka hesabımıza gönderilmesi durumunda 65 TL dir.


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.