Doğadayız

Dünya Yürüyüş Günü

Bugün Dünya Yürüyüş Günü bazı şeyleri değiştirmek için fazla geç kalmadan harekete geçmek için bir fırsat olabilir. Fiziksel aktivite’nin sağlık için önemi yeterince anlaşılmaması ve ilerleyen teknoloji , teknolojiye olan bağımlılığımız, daha bir sürü sebep ve bahane ile  birlikte hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemekteyiz malesef.

Bu hareketsizlik  ile obezite başta olmak üzere , diyabet, hiper tansiyon, ve kalp-damar hastalıkları gibi birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü!

Bugün sizin için de bir başlangıç olsun ve sizde her gün en az yarım saat yürüyün.

Gün içerisinde ne kadar fazla fiziksel aktivite yaparsanız o kadar da sağlıklı olursunuz. Mümkün olduğunca sürekli hareketsiz kalmaktan kaçının ve sürekli oturarak çalışmaktan vazgeçin. Oturarak çalışmak zorunda iseniz belirli aralıklara kalkın ve biraz yürüyüş yapın.

Sağlığınız için hareketsiz kalmayın, sizde artık harekete geçin 😉

Doğa bizim için en güzel spor alanıdır, günlük koşuşturmalardan sıyrılın ve doğanın güzelliğine bırakın kendinizi. Günlük olarak çok az kişi böyle bir imkana sahip olsa da , hiç kimse için de imkansız değildir. Hiç yoktan hafta sonları izin gününüzde doğaya çıkın ve yürüyüş yapın, doğanın keyfini çıkarın.

 

Yürüyüşü günlük hayatınızın içine yerleştirin

Yürüyüş yapmak için özel bir zaman ayarlamaya özel bir program yapmaya ihtiyacınız yok. Yürüyüşü günlük hayatınızın içerisine yerleştirebilirsiniz.

Tek başınıza yürüyüş yapmaktan hoşlanmıyorsanız arkadaşlarınızla birlikte yürüyüş grupları oluşturabilirsiniz. Biraz araştırırsanız çevrenizde mutlaka bu tür yürüyüş grubu mutlaka vardır.

Aileniz ile birlikte keyifli zaman geçireceğiniz bir aktivite haline getirebilirsiniz.

Yürüyüş için doğa ile iç içe olan yerler mutlaka güzeldir ve bizim de tercihimizdir. Ama illa özel bir mekan aramanıza gerek yok parklarda bulunan yürüyüş yollarından da faydalanabilirsiniz.

Siz yeter ki yürüyüş yapın, spor yapın , her yer sizin için yürüyüş alanı olur , spor alanı olur. Bahane bulmaktan vazgeçin yürüyüş isteğiniz an yapabileceğiniz ve sağlığınız için de çok önemli bir aktivitedir.

Evinize gelirken, işinize giderken veya gün içerisinde toplu taşıma aracı kullanıyorsanız. İneceğiniz duraktan bir-iki durak önce inerek yürüyebilirsiniz. Aracınız ile gidip geliyorsanız hemen gideceğiniz yerin hemen önüne değil bir iki sokak uzağına aracınızı park ettikten sonra gideceğiniz yere biraz yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 

Aynı zamanda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, Bu güzel dostlarımızla doğa da ve yürüyüşümüz esnasında karşılaşabiliriz. Yürüyüşümüz doğa da veya şehirde olsun fark etmez, bu dostlarımız için de küçük sürprizler yapabilirsiniz 😉

 

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.