Etkinlikler

Kapıkaya – Kadriye – Deliktaş – İnegazi

Kapıkaya – Kadriye – Deliktaş – İnegazi Doğa Yürüyüşü etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

16.12.2018 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde “ORHANELİ YOLU /KAPIKAYA – KADRİYE ÇEŞME – KADRİYE – DELİKTAŞ – İNEGAZİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Yürüyüşümüz; Doğancı barajını Orhaneli yoluna doğru geçince batıya doğru çıkış yapan KAPIKAYA cıvarından başlayacaktır. Bir vadi içinden yukarılara doğru 6 km kadar yürüdükten sonra KADRİYE köyüne ait; büyük meşe ağaçları olan, çeşmeli bir düzlüğe ulaşacağız. Burada kısa bir mola verdikten sonra KADRİYE köyüne (2 Km) geçeceğiz.

Öğle molamızı KADRİYE köyünde vereceğiz.

Öğle molası sonrası; İNEGAZİ üst noktalarında bulunan DELİKTAŞ bölgesine (2.8 Km) geçeceğiz. Burada verilecek kısa molada, DELİKTAŞ denilen kısım incelenecek. Derede su az ise DELİKTAŞ içinden geçip; dere boyunca devam eden dar bir patikadan İNEGAZİ’ye, derede su çok ise DELİKTAŞ üstünden dere üst noktalarından İNEGAZİ’ye ( 4.2 Km) gideceğiz.

Rota uzunluğu 15 Km.dir. Rotada içme suyu vardır. ½ lt su ile yola çıkmanız yeterlidir. KOLAY sınıfında bir rotada yürüyeceğiz.

Önümüzdeki hafta boyunca cuma gününe kadar yağmur yağışı gözüküyor. Cumartesi ve Pazar günü hava yağışsız gözüküyor. Yürüyüş gününe yaklaşınca hava durumunu ve yürüyüşte olabilecek sürprizlerimizi tekrar paylaşacağız.

Tüm doğa severlere güzel etkinlikler olsun…

*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.