Etkinlikler

Yumurtalık Eşemen Gölü – Yelkoma Lagünü

Yumurtalık Eşemen Gölü – Yelkoma Lagünü Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

10 Mart 2019

Yumurtalık Eşemen Gölü – Yelkoma Lagünü Doğa Yürüyüşü

Adana’nın Yumurtalık sahillerinde yapacağımız yürüyüş sağlıklı her insanın yapabileceği kolay bir spor faaliyeti olacaktır. Misis‘te çay molası ve kısa fotoğraf gezintisi sonrasında Yumurtalık’a ulaşacağız. Ardından gideceğimiz Dalyan‘da kısa bir çevre ve fotoğraf gezintisi yapacağız. Buradan 20 dakikalık bir yolculuk sonunda ise Eşemen GölüYelkoma Lagünü‘ne ulaşacağız. Burası çok kuş türüne ev sahipliği yapan ve ilimizdeki Göksu Deltası’na benzemekle birlikte daha az tahribe uğramış ve doğal kalabilmiş bir yer.

Bu özelliğiyle de bu bölge fotoğraf meraklılarına eşsiz fotoğraflar çekme imkanı sunacaktır. Burada yapacağımız yürüyüş yaklaşık 8 km lik bir sahil yürüyüşü olacaktır. Etkinliğin bu bölümünü tamamladıktan sonra Karataş‘a geçerek burada bir balık lokantasında vereceğimiz yemek molası ve çevre gezisinin ardından geri dönüş yoluna koyulacağız.

PROGRAM

07.30 Hareket (MDK)
09.30 Misis
10.30 Yumurtalık
11.30 Yürüyüş etkinliği başlangıcı
14.30 Yürüyüş sonu – yemek molası
17.30 Mersin’e hareket

AÇIKLAMALAR

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır.

– Etkinlik öncesinde yol üzerinde kısa bir çay-kahvaltı molası olacaktır.

Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka ve yağmurluk alınmalıdır. Ayrıca verilen deniz molasında denize girme imkanı da olacağından mayo vs de getirilmesi önerilir.

YİYECEK İÇECEK BİLGİSİ

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır.
– Etkinlik öncesinde Misis‘te çay-kahvaltı molası olacaktır.
– Etkinlik sonunda gidilecek Karataş’ta yemek ve gezi molası olacaktır. Katılmak zorunlu olmamakla birlikte, yemek molası vereceğimiz balık restaurantta (önceden bildirilmesi kaydıyla) menü: Deniz balığı, levrek yada çupra(500 g)+salata+içecek vs = 55 TL olacaktır.

BAŞVURU VE BİLGİ

(08 Mart Cuma günü 18:00’e kadar) :

MDK

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

H.Eylül US : 533 651 33 47

Mail : feyist@hotmail.com

ULAŞIM BEDELİ: Kişi sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 55 TL olacaktır.

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Kulüp toplantılarında ya da SON ANI BEKLEMEDEN yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.