Hozmur Yaylası – Hürükızlar Mağarası

Fındıkpınarı – Hozmur Yaylası – Hürükızlar Mağarası Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

20.01.2019

Pazar sabahı 07.30’da Kulüp önünden hareket ederek Mezitli – Kuyuluk yolunu takiben Fındıkpınarı’na gidiyoruz. Burada vereceğimiz çay-kahvaltı molasının ardından yürüyüşün birinci etabına başlıyoruz.

Yürüyüş parkuru normal hava koşullarında sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği özellikte, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.

Daha önce farklı iklim koşullarında yürüdüğümüz parkurun bir bölümünde bugün itibariyle keyifle yürünebilecek 15 cm lik bir kar örtüsü bulunmaktadır. Hafta içi hava durumu tahminlerinin gerçekleşmesi durumunda da fazla bir değişiklik olmayacağı görülmektedir.

Ayrıca 5 ve 6 km lik iki etaptan oluşan yürüyüşün istenirse yalnızca biri yürünebilecektir.

Yürüyüş boyunca görülüp, fotoğrafları çekilebilecek güzel doğa manzaraları ile yörede Hürükızlar Mağarası ismiyle bilinen bir mağara bulunmaktadır.


PROGRAM

07:30 Hareket (Kulüp)

09.00 Fındıkpınarı

09.45 Yürüyüş başlangıcı

15.00 Yürüyüş sonu

15:30 Dönüş

17.00 Mersin


AÇIKLAMALAR

Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. Ancak talep olması durumunda sac kavurma, sucuk vs olacaktır.

Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, tozluk; yedek giysi, şapka, yağmurluk vs alınmalıdır.

Hareket yeri Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. PİRİREİS İÖO Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Pozcu, Göçmen, Mezitli gibi noktalardan da katılım mümkündür.

– Dönüş yolumuz yine aynı güzergah olacaktır.


REZERVASYON VE BİLGİ İÇİN

(19.01.2019 Cumartesi saat 16.00’a kadar):

MDK

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : feyist@hotmail.com

Ulaşım Bedeli : Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 40 TL olacaktır.

(Faaliyete katılacak arkadaşlarımızın son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

2 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.