Doğa

Her Yaşımız Genç, Yaşamayı Bilirsek

Her şey Senin Elinde !

Zaman ne hızlı geçiyor; çocuktuk bir zamanlar çikolata isterdik, oyuncak isterdik, bisiklet isterdik ve büyüklerin her şeye bizden daha kolay ulaştığını düşünüp büyümek isterdik. Büyüdük yine bitmedi istekler ve üstelik her şeye ulaşmanın öyle kolay olmadığını da öğrendik. Peki peşinden koştuklarımız bir bir azalıyor mu ulaştıkça ?

Hayır değil mi? Sonra hemen bir yenisi çıkıyor insanın yoluna. Hayat sanki bilerek “durmayacaksın” der gibi ipini takmış boğazımıza sürüklüyor bizi acımadan, Bir gün geliyor bitiyor mu bilmem ama bu telaş yoruyor insanı.

Adım adım şimdi yaşlılığa doğru yürüyoruz, her gün aynı iş yerlerinde aynı işleri devamlı tekrarlayarak geçiyor en güzel çağlarımız, akşam eve yorgun dönünce uykuya teslim ediyoruz bedenimizi…

Ah ne büyük zaman kaybı…
En son ne zaman kendine zaman ayırdın hatırlıyor musun?
Bir an boş kalınca çocukluğun geliyor mu aklına?
Kovalamaca oynadığın, saklambaç oynadığın, ip atladığın, bilye biriktiğin, ağaçlara tırmandığın, özgürce bisiklet sürdüğün o günler geliyor mu aklına?

Keşke hiç büyümeseydim” diyor musun sende zaman zaman…

Ben bu soruları düşündükçe bir iç çekişten sonra tekrar devam ediyorum işime, hayat bu ya ipini taktı bir kere boğazımıza kurtulmanın var mı bir yolu bilmiyorum, bulamıyorum.
Bu satırları okurken kim bilir kaçınız o iç çekişi yaptınız, belki bir “ah” bile düşmüştür dilinize.

yaşlandık

Tamam belki biraz üzüldük iç çektik ah dedik ama bu böyle sürmemeli, süremez. İnsan her kötü gidişe mutlaka dur demeli sıfırdan başlamayı bilmeli.

Bırakın kuralları, o ne der, bu ne der, kim ne derse desin bir günlüğüne çocuk olmak hepimizin hakkı, bir günlüğüne renkli kıyafetler giymek, çocuklar gibi sevinmek, koşmak, bisiklet sürmek hepimizin hakkı. Zaman yok deme biraz az uyu, birazda çocukluk yaptığın için yorul, nefes nefese kal nasılsa geçecek.

Her yaşımız genç, yaşamayı bilirsek..

Hayıflanmakla nereye varacaksın düşündün mü hiç?

“Yarın” dedikçe bu yaşından bir gün daha geçecek unutma…

Hayatın o acımasız ipini koparmak senin elinde her şey geçecek unutma…

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.