Fotoğraflar

Her Bekleyenin Bir Geleni Olur

Her bekleyenin bir geleni olur, öyle yalnız olduğuna bakmayın siz onun. Onun da vardır bir beklediği, sessiz sakin bekler orada. Bazen birçok ziyaretçisi olur ışığıyla selam verir sürekli her oradan geçene. Kimse bilmez ki kimi beklediğini.  Sorsan söyler mi acaba , kimse denemiş midir ? sormayı . Alabilmiş midir? cevabını. Hiç zannetmiyorum! Aslında o birisini değil birilerini bekliyor, birilerini gözlüyor, kolluyor, gözetiyor. Onun işi bu çünkü; yardımcı olmak, onları tehlikelerden korumak. Ne kadar büyük fedakarlık, var mı? Bunu yapabilecek bir insan ! ? Hiç bir karşılık beklemeden, hiçbir çıkarı olmadan, karşılıksız sevecek, değer verecek ve başkalarına bir şey olmasın diye sürekli orada bekleyecek.

Her bekleyenin bir geleni olur elbet ama senin gelenlerin hep uzaktan geçip gidecekler. Belki senin selamına onlarda ışıkları ile selam verecek, ama gelmeyecekler yanına, gelemeyecekler…

Marina, Mersin
Marina, Mersin
1 Paylaşımlar

One thought on “Her Bekleyenin Bir Geleni Olur

  • Ayca Aydın

    ne hoş her bekleyenin bir geleni olması

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.