Etkinlikler

Ağlaşan Göleti – Ericek Tepe – Ericek Göleti 

Ağlaşan Göleti – Ericek Tepe – Ericek Göleti etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

4.11.2018 Pazar günü

KOZA DAĞCILIK etkinliği olarak; “ KESTEL / NÜZHETİYE KÖYÜ + AĞLAŞAN GÖLETİ ÜSTÜ + ERİCEK TEPE + ERİCEK GÖLETİ ÜSTÜ + NARLIDERE KİREÇTAŞI ŞELALE + GÜRSU TOKİ EVLERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Yürüyüşümüz; KESTEL / Nüzhetiye köyünden başlayacak, kısa bir mesafe düz gittikten sonra biraz yükseleceğiz, sonrasında 2 Km kadar düz gideceğiz. Ağlaşan göleti bitiminde yükselişe geçip, Ericek zirveye kadar düz-çıkış şeklinde dalgalı rakımda yürüyeceğiz.

Ericek zirve sonrası yürüyüşümüz düz-iniş şeklinde devam ederek; Gürsu Toki evlerinde son bulacaktır.

Yürünecek mesafe 17 Km.dir. Yürüyüş 530 m rakımlı Nüzhetiye köyünden başlar, çıkılacak en yüksek rakım 850 m rakımlı Ericek tepedir, 450m rakımlı Gürsu Toki evlerinde biter..

Yürüyüş günü hava güneşli ve sıcak olacak. Gün boyunca ULUDAĞ manzarası karşımızda olacak.

Etkinliğe malzemeleri uygun olan herkes katılabilir. Baton veya sopa, bilekli ayakkabı zorunludur.

Yiyecek, içecek ve atıştırmalıkları unutmuyoruz. İhtiyaç olursa öğle molasında ateş yakılabilir. Buna uygun yiyecek getirilebilir.

YÜRÜNECEK ALANDA İÇME SUYU SIKINTISI VARDIR. İÇME SUYU YÜRÜYÜŞ BAŞINDA VAR, İLERLEYEN KISIMLARDA YOKTUR. KATILIMCILAR GÜN BOYU YETECEK KADAR SUYU (kişi başı 1,5 lt kadar) yanlarında getirmeliler.

Katılacaklara yeni bir parkurda gönüllerince bir yürüyüş olmasını dileriz.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

 

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.