Etkinlikler

Doğancı Barajı – Dağyenice Göleti – Misi

Doğancı Barajı – Dağyenice Göleti – Misi faaliyeti Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Doğancı Barajı – Dağyenice Göleti – Misi Köyü Doğa Yürüyüşü

Detaylar

31.12.2017 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde “Doğancı barajı + Dağyenice göleti + Misi (Gümüştepe Mah)” doğa gezisi yapılacaktır.

Gezimiz; Doğancı barajını Orhaneli yoluna doğru geçince bir noktadan başlayacaktır. Yavaş yavaş; arkamızda baraj manzarasını bırakarak Dağyenice göletini gören tepe noktaya çıkılacak, buradan Dağyenice göletine inip, Dağyenice göleti çevresini turlayıp, fotolar çekildikten sonra Dağyenice köyü sırtından Doğancı köy tarafına geçilecek ve Orhaneli yoluna bakan orman içi patikadan Misi (Gümüştepe Mah) köye doğru devam edilecektir.

Öğle molamızı Dağyenice göleti çevresinde vereceğiz. Öğle molasında hava durumu müsait olursa ihtiyaç halinde ateş yakılabilir.

Gezi mesafesi 12 Km ile 15 Km arasındadır. Katılımcı performansına, hava ve zemin durumuna göre parkurda değişmeler olabilir.

Saat 15.00 gibi Misi köyde olmayı hedefliyoruz. Misi (Gümüştepe Mah.) köy hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan turistik bir yerleşim alanıdır. Burada Doğancı barajından gelen dere kenarında sıcak çaylarımızı içip; köy içerisinde yarışmalarda derece almış hanımların elinden veya turizm faaliyetine geçmiş evlerden değişik yemekler yiyebilir, ekşi maya ekmek, süt, yumurta, peynir gibi gıdalar alabilirsiniz.

1 lt su ile yola çıkmanız tavsiye edilir. Dağyenice göletinde su tedariki yapılabilir.

Önümüzdeki Cuma gününe kadar yağış gözükmüyor. Cuma yağış ihtimali, cumartesi kesin yağış ve ve Pazar günü düşük ihtimalle yağış gözüküyor. Mevsime ve yağış ihtimaline karşı uygun giyinmemiz ve yedek kıyafet almamız gerekir. Parkurda kar yok. Hava tam yürüyüş havası.

Tüm doğa severlere güzel etkinlikler olsun.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.