Etkinlikler

Deniz Kampı (Prens Charles Koyu)

Deniz Kampı (Prens Charles Koyu) faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

15-16.09.2018

Kulübümüzün bu aktivitesinin birinci gününde Akdeniz sahilinin pek bilinmeyen, yerleşim yerlerinin uzağında tertemiz bir koya gidiyoruz.
El değmemiş sahilin hemen yanında yer alan bir kaç mağara oluşumunun manzarayı tamamladığı bu muhteşem yere 500 m kadar yürüyerek ulaşacağız. Kamp boyunca yürüme fotoğraf çekme ve yüzme imkanı bulacağız.
Etkinliğin ikinci bölümünde Akdeniz sahilinin bir başka muhteşem yeri Prens Charles Koyu olarak bilinen bir başka koya gideceğiz.
Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız bu koyda kamp yerleşiminden sonra mavinin en güzel tonlarında izleyeceğimiz denizin tadını çıkaracağız.

KAMP PROGRAMI

(15-16.09.2018):

CUMARTESİ

08.00 Hareket (MDK)
10.00 Taşucu (Alışveriş ve çay molası)
11.30 Birinci durağımızda kısa yürüyüş, keşif, fotoğraf ve yüzme molası
15.30 Kamp yerine varış ve kampın kurulması
16.30 Yüzme saati ve serbest zaman
18.30 Yemek ve akşam etkinliği saati

PAZAR

07.30 Kalkış ve kahvaltı, yüzme vs serbest zaman
……. Yürüyüş, fotoğraf, yüzme aktiviteleri…..
16.00 Mersin’e dönüş için hareket

AÇIKLAMALAR :

•Bu etkinlikte kulübümüz amaçları doğrultusunda yapılan faaliyetlerden olup doğal çevremizi tanıma, dinlenme, yürüyüş ve yüzme imkanı bulunmaktadır.

•Katılımcılar yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. (Katılımcılar belirlendikten sonra kamp öncesinde yeme içme konusunda bir planlama yapılarak duyurulacaktır.)

•Çadır, mat gibi kamp için gerekli araç gerecin katılımcılarca temin edilecektir. (Gezip göreceğimiz yerler neredeyse insan eli değmemiş bakir bir yer olduğundan gerekli olan her şey önceden tedarik edilmiş olmalıdır.)

•Kamp araç gereçlerinin yanı sıra yürüyüş için uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka, koruyucu krem ile mayo, havlu unutulmamalıdır.

•Programda verilen süreler tahminidir, etkinliğin seyrine göre küçük değişiklik gösterebilir.

•Etkinlik süresince serbest zamanlar dışında grupça hareket edilmesi esastır. Etkinlik süresince tehlike yaratacak davranışlardan kaçınılması rehberin uyarıları dışına çıkılmaması ve grup disiplinine uyulması temel kurallarımızdandır. Ayrıca kamp yerimizde çöp, atık vs bırakılmaması da en temel kurallarımızdandır.

REZERVASYON VE BİLGİ İÇİN

(13.09.2018 Perşembe günü 15:00’a kadar) :

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32
H.Eylül US : 533 651 33 47

Mail : feyist@hotmail.com

Ulaşım bedeli katılımcı sayısına göre 80-90 TL civarında olacaktır. Yeme-içme ve kişisel harcamalar dışında ekstra bir harcama bulunmamaktadır..

 


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.