Etkinlikler

Kabaklar Köyü – Kocasu Vadisi Doğa Yürüyüşü

Orhaneli – Kabaklar Köyü – Kocasu Vadisi Doğa Yürüyüşü Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

2 Eylül 2018

02.09.2018 Pazar günü KOZA DAĞCILIK etkinliği olarak; “360 derece Orhaneli ekibi”nden OKTAY TÜFEKÇİ&Koza dağcılıktan Harun BAYRAM rehberliğinde, “ORHANELİ – KABAKLAR KÖYÜ – KOCASU VADİSİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Sıcak günler için 14 Km.lik, su kenarında kolay bir parkur.

Günün sabahında Orhaneli’de verilecek kısa bir molada sabah çayları içme ve atıştırma ve eksik alış-veriş tamamlama sonrası; araçlarımızla Orhaneli / Kabaklar köyüne gidilecek, burada araçlardan inilerek doğa yürüyüşüne başlanacaktır.

Yürüyüşümüz otantik Kabaklar köyünden başlayıp, Deliballılar köyünde bitecektir. Kabaklar köyünden iniş eğimli kısa bir yol ile KOCASU ÇAYI vadisine inilecek, devamında KOCASU ÇAYI boyunca yüzme ve ateş molalı bir yürüyüş sonrasında antik Yazıcıoğlu Su Kanalını takip ederek Deliballılar köyü köprüsünde yürüyüş son bulacaktır.

Yürüyüşün hemen hemen tamamı doğal patikalarda ve KOCASU ÇAYI kenarında olacaktır. “Otantik ahşap köprü, Kabaklar kayası ile tarihi Yazıcıoğlu Su Kanalı” görülecek yerler olup, KOCASU kenarında verilecek yemek molasında isteyenler yüzme imkanı bulabilecektir. Yemek molasında ateş yakılacak olup, buna göre hazırlıklı (Köfte, sucuk, közlenecek biberler, patlıcanlar, mısırlar, patatesler, közde pişirilecek kahve) gelinebilir.

Kolay, kısa, çıkış eğimi olmayan, kısa iniş eğimli yolu saymazsak düz sayılacak bir zeminde, su kenarı gezisi. Bunu değerlendirmek gerekli. Bu gezide günün keyif tarafına ağırlık vereceğiz.

Yürüyüş rotasında su geçişi yoktur. Bu yürüyüşte ıslanmak, suya girmek katılımcının kendine bağlıdır (yüzmek ve serinlemek isteyenler). Yürünecek alan tamamen toprak alandır. Taşlık alan yoktur.

Parkurda içme suyu sıkıntısı var. Hava sıcak olduğu için gün içerisinde yetecek kadar (2 lt gibi) içme suyu yanımızda olmalı. Boş kabınız varsa sularımızı Orhaneli’de doldurabiliriz.

Terlemeye karşı yedek kıyafet, bilekli yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi, enerji verici atıştırmalıklar, öğle yemeği için gerekenler, yüzmek isteyenler uygun malzeme getirme unutulmamalı.

Doğayı seven , bakir yerler görmek isteyen, serin KOCASU ÇAYInda da yüzmek isteyen, doğal üzüm, erik, böğürtlen, ceviz, incir vs.vs. yemek isteyenler için muhteşem manzara eşliğinde güzel bir parkurda yürümek isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

YÜRÜYÜŞÜMÜZE; BOTANİK PARK GİBİ BİR ALANDA 14 Km YÜRÜYEBİLEN, HER YAŞTAN DOĞASEVER KATILABİLİR.

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimizle.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.