Demirışık – Erçel Doğa Yürüyüşü

Demirışık – Erçel Doğa Yürüyüşü  faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

03.02.2019

Bu hafta MDK Doğa Yürüyüşü etkinliği Demirışık – Erçel arasında olacak Sabah 08.00’da MDK önünden hareket edip Mezitli – Kuyuluk yolu boyunca katılımcıları aldıktan sonra Fındıkpınarı‘na ulaşacağız. Burada vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Demirışık yakınlarında bir noktadan yürüyüşe başlıyoruz. Başlangıç bölümünde az miktarda kar olabilecek rotamızın tamamında orman içi yolları takip ederek yürüyeceğiz. Sık ağaçlı orman dokusunun yer aldığı bölgede yürüyüşün başlangıç ve bitiş bölümlerinde su göletinin de yer aldığı güzel manzaraları izleme ve fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Erçel köyü yakınlarında tamamlayacağımız yürüyüş tırmanış içermeyen herkesin yürüyebileceği bir ‘SPOR ETKİNLİĞİ’ olacak.

PROGRAM

08.00 : Hareket (MDK)
09.45 : Fındıkpınarı (Çay ve kahvaltı molası)
10.30 : Yürüyüş başlangıcı
15.30 : Erçel(Değirmençay)’e varış ve çay molası
16.00 : Mersine hareket
17.05 : Mersin

AÇIKLAMALAR

Parkur zorluk içermeyen, sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği özelliktedir.Toplam yürüyüş mesafesi 10 km olarak planlanmıştır.

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. (Fındıkpınarı‘nda verilecek molada alışveriş imkanı bulunmaktadır.)

Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, poşet-çöp torbası, şapka, koruyucu krem, yağmurluk vs alınmalıdır.

– Etkinliklerimizde molalar dışında sigara içilmemesi ve doğaya asla çöp bırakılmaması temel kurallarımızdandır.

-Hareket yeri her etkinliğimizde olduğu gibi MDK (Pirireis İlkok. önü) olup rezervasyon sırasında bildirilmesi durumunda gidiş yolumuz olan Mersin-Mezitli – Kuyuluk güzergahı üzerinde herhangi bir noktadan katılım mümkündür.

BAŞVURU VE BİLGİ

(03.02.2019 Cuma günü 17.00’a kadar):

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

Mail : feyist@hotmail.com

Ulaşım Bedeli:

Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahminen 40 TL olacaktır..

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Kulüp toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

(MDK TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU, TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU, TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU, TÜRKİYE ORYANTİRİNG FEDERASYONU TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU ÜYESİDİR.)


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.