Etkinlikler

Oteller – Uludağ Küçük Zirve

Oteller – Uludağ Küçük Zirve Doğa Yürüyüşü etkinliği Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*

03.02.2019

Pazar günü; KOZA DAĞCILIK etkinliği olarak, “OTELLER, ULUDAĞ KÜÇÜK ZİRVE-OTELLER DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Uludağ otellerden başlanıp; volfram yolu üzerinden, küçük zirveye yürünecek, burada mola yaptıktan sonra tekrar, Uludağ oteller bölgesine dönülecektir.

Küçük zirveye çıkmayı düşünenler donanımlı olmalı. Ayakkabılar mutlaka zirve çıkışına uygun olmalı. Kıyafet uygun olmalı (termal içlik, polar, dış katman mont).

Küçük zirveye çıkamayanlar; Oteller, Volfram altı, Kurbağakaya, Çobankaya, Sarıalan şeklinde yürüyecektir. Bu guruba katılacak olanlar da uygun ayakkabı, tozluk, baton, uygun iç ve dış katman giysi ile gelmelidirler.

Parkurun tamamı 14 Km. kadardır.

Hafta sonu Uludağ’da hava güzel gözüküyor. Yağış yok. Bu durum sert bir kar tabakası ile karşılaşacağımıza işarettir. Yürüyüş kolay olacaktır.

Karlı bir arazide yürüyüş yapacağımız için; termal içlik, polar, hava geçirir-yağmur geçirmez dağcı montu, eldiven, bere, atkı, kar suyuna dayanıklı ayakkabı, termal veya yün çorap, yedek çorap, yedek eldiven, enerji verici atıştırmalıklar, sıcak içecek, ayakkabı ve paçaları korumak için tozluk mutlaka olmalı. Ayrıca nemlendiricili güneş kremi ve dudak kremi kullanılmalı. Güneş ve soğuk yanığı dikkate alınmalı.

Karlı yürüyüşlerde baton çok önemlidir. Karda devrilmenizde veya kara battığınızda baton doğrulmanızı sağlayacaktır.

Mazinizde unutulmayacak bir anı olarak yer edecek yürüyüş serüveni yaşayacağınıza inanıyoruz.

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimizle


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.