DoğaGezi Rehberi

Çiseli Şelalesi

Türkiye’nin en güzel 10 şelalesinden birisi olan Çiseli Şelalesi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor.

Karaoluk Çiseli Şelalesi

Karadeniz Bölgesi uçsuz bucaksız ormanlarının içerisinde birçok güzelliği barındırıyor, bu güzelliklerden bir tanesi de Çiseli Şelalesidir.
Yaz mevsiminde sıcaktan bunalanların özellikle serinlemek için tercih ettiği şelale, yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Türkiyen’in en güzel şelalelerini belirlemek için Hürriyet Gazetesi tarafından yazar, gezgin, fotoğrafçı isimlerinde yer aldığı jüri Çiseli Şelalesini Türkiye’nin en güzel 10 şelalesi arasında gösterdi.

Tam bir doğa harikası olan şelale yaklaşık 6 metre yükseklikten dökülmektedir. Şelalenin hemen altında oluşan göletin en derin yeri 9 metreyi bulabilmektedir.

Altınordu ilçe Belediyesi Şelale de fiziki altyapı ve peyzaj çalışmaları yapmıştır. Daha önceleri ulaşımın biraz zor sağlandığı şelale yolunda iyileştirme çalışması yaparak, şelale yoluna beton yol yapılarak ulaşımda kolaylık sağlanmış. Turizm potansiyelinin farkında olan Belediye Şelale ve çevresinde ziyaret için gelen yerli ve yabancı turistlerin kullanması için sosyal tesis inşası, tuvalet ve buna benzer tamamlayıcı unsurlar içinde çalışma başlatmış durumdadır.

 

Karaoluk Çiseli Şelalesi
Karaoluk Çiseli Şelalesi

 

Karaoluk Çiseli Şelalesinde Neler Yapılabilir

Ordu’nun doğa güzelliklerinden olan Boztepe ‘den sonra en fazla ziyaret edilen yeri Çiseli Şelale’si özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde yoğun ilgi görmektedir. Fazla kalabalık olmasın rahat rahat takılalım keyfimize bakalım derseniz hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz.

Yaz aylarında şelalenin önündeki gölete girip serinlemek en güzel olanı, bahar ve kış aylarında girmek isterseniz de siz bilirsiniz 🙂

Hafta sonları ve tatil günlerinde gittiğinizde her yerde piknik yapanlara, güzel bir yer bularak sizde katılabilirsiniz.

Karadeniz’in harika doğa ve manzarası eşliğinde fotoğraf çekebilirsiniz.

Doğa ile baş başa kalıp, stres atıp kafa dinleyebilirsiniz, biraz daha şelalenin alt yada üst kısımlarına doğru gidebilirsiniz, şelale çevresinin kalabalığından uzaklaşmak için.

(Şelale yakınlarında herhangi bir konaklama tesisi bulunmamaktadır. Yeme – içme , restoran, cafe v.b herhangi bir yapı mevcut değildir. Piknik masası v.b üniteler bulunmamaktadır.)

 

Ordu Karaoluk Çiseli Şelalesi
Ordu Karaoluk Çiseli Şelalesi

 

Çiseli Şelalesine Nasıl Gidilir ?

Ordu – Samsun D010 karayolu üzerinde 20. km de bulunan Ordu Tünel Bakım İşletme Şefliğinin hemen önünden sağ yol ayrımından dönerek, Nefise Akçelik Tüneli üzerinden Kırlı köyü yolundan ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeşilköy yolu üzerinden de gidebilirsiniz. Şelalenin 100 metre yakınına kadar aracınız ile  gidebilirsiniz.

 

Çiseli Şelalesi
Çiseli Şelalesi

 

Karaoluk Çiseli Şelalesi Nerede

Ordu ilinin merkez ilçesi olan Altınordu’nun  Karaoluk mahallesi (Karaoluk Köyü) sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ordu il merkezine 26 km mesafede bulunmaktadır.

 

Çiseli Şelalesi
Çiseli Şelalesi

 

Çiseli Şelalesi Yol Tarifi

1 Paylaşımlar

One thought on “Çiseli Şelalesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.