DoğaFotoğraflar

Çınarlı Yol

Çınarlı Yol ile ilgili daha fazla bilgi bulabileceğiniz yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Dünya’nın en iyi dostları

Kim bilir kimler geldi geçti bu çınarlı yoldan,  kim bilir kimlerin yolu gözlendi,  kim bilir kaç vedaya kaç kavuşmaya şahit oldu bu ağaçlar..

Kim bilir kaç sonbaharda döktü yapraklarını,
Kaç baharda yenilendi yeşillendi..
Kaç kış kuru dallarına kuşlar tünedi..
Bu düşünceler içinde yürüdüm geçtim bu çınar ağaçlarının altından. Yapraklarının o tatlı hışırtısı kulaklarıma doluverdi.. 
Tatlı sevimli bir köpekcikte etrafımda fır döndü, kendince oyunlar yapıp beni güldürdü. Sonra bir sincap geçiverdi yoldan ağacın birine tırmandı. Bir kuş öttü en güzel nağmeleri estiriverdi oracıkta. Kim sevmez burayı kim yürümek istemez ki buradan… 
Sevginizide alın gelin. Bu ağaçlara içinizden hikayenizide anlatın,  sizide tanısınlar bilsinler. Bir ağaçla dost olabilme ihtimalini düşünün. Sizi dinleyecek sizden yaşlı sizden güçlü bir sırdaş. Ben bu fikri her zaman çok sevmişimdir. Ağaçlar bu Dünya’nın en iyi, en sevgi dolu dostları. Onları hissedebilmek ise en büyük mutluluk.

Çınarlı Yol , Dudaklı Köyü, Kestel, Bursa
Çınarlı Yol , Dudaklı Köyü, Kestel, Bursa

Çınarlı Yol

Çınarlı yol fotoğrafçıların da özellikle sonbahar mevsiminde uğrak mekanlarından birisi. Yaklaşık 1300 metre uzunluğunda yol boyunca etrafınız çınar ağaçları ile çevrili. Piknik alanları da dudaklı köyünden gelirseniz yolun başlangıcında sizi bekliyor olacak.

Çınarlı Yol Nerede?

Bursa ili Kestel ilçesi, dudaklı köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Bursa il merkezine yaklaşık 22 km mesafededir.

 

Çınarlı Yola Nasıl Gidilir ?

Bursa’dan Ankara istikametine doğru giderken Kestel ilçesini geçtikten sonra Turan köy rampasının başından Gölbaşı göletine doğru dönerek gidilebilir. Dudaklı köyünün içerisinden geçerekte çınarlı yola ulaşabilirsiniz.

Çınarlı Yol  yol tarifi

1 Paylaşımlar

Çınarlı Yol” için 2 yorum

  • Pınar

    Teşekkürler paylaşım için 🙂 çok güzel bir yermiş gerçekten

    Yanıtla
  • Zarife Yıldırım

    Burasını görmek istiyorum.Umarım nasıb olur..

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.