Etkinlikler

Çifte Şelalaler – Erikli Kanyonu – Delmece Yaylası

Çifte Şelalaler – Erikli Kanyonu – Delmece Yaylası Doğa Yürüyüşü Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilmektedir.*


26.08.2018 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde “Yalova-ÇİFTE ŞELALELER-ERİKLİ KANYONU-DELMECE YAYLASI” doğa yürüyüşü yapılacaktır.

Bursa’dan araçlarımızla Yalova / Çınarcık / TEŞVİKİYE bölgesine gidip; sabah çaylarımızı burada bulunan kahvelerde aldıktan sonra, araçlarımıza binerek DELMECE YAYLAya gidilecek. DELMECE YAYLA görülüp, fotolar çekilip, araçlara tekrar binilerek, DİPSİZ GÖLe gidilecek. DİPSİZ GÖL çevresi yürünüp, fotolar çekildikten sonra tekrar araçlara binilerek İKİZ ŞELALELER girişine gidilecek. Burada araçlardan inilerek; sıra ile, İKİZ ŞELALELER, ERİKLİ YAYLA, ERİKLİ ŞELALE, MERA ŞELALE yürünüp, buralarda yüzüldükten sonra, TEŞVİKİYE’de yürüyüş sona erecektir.

Kanyonda (şelale) yürüyüşlerinde bazı kısımlar karadan baypas edilerek geçilecektir. Kanyonda suya girmek zorunlu değildir. İsteyenler kenarlardan, taşları atlayarak yürüyüşü tamamlayabilirler. Islanmaktan çekinmeden kanyon yürüyüşü yapmak en zevkli halidir.

Islanmadan dolayı zarar görebilecek eşyalarınız için önlem almalısınız (Cep telefonu, fotoğraf makinası, yedek giysileriniz için).

Gezi günü sıcaklık 30 derece cıvarında. Gezi alanımız serin sulu ve ağaçlık bir alan olduğu için sıcaklıktan etkilenmeyeceğiz.
Kanyon gezisinde olabildiğince sulu alandan yürümek gezimizden aldığımız memnuniyeti artıracaktır. Bu nedenle sudan etkilenmemek için; su ayakkabısı (Bilekli tercihtir), baton (Dağcı bastonu) veya sopa, şort veya şort tipi mayo, çantamızdaki ıslanabilecek gıda ve elbiselerimizin poşet içinde olması zorunludur.

Kanyon içinde içme suyu yoktur. Bu nedenle kanyondaki sürede içeceğimiz su yanımızda olmalıdır. En az 1 lt içme suyu olması iyi olacaktır.

Sıcak havada, serin sularda, iyi bir gün geçirmek için, yetkililerin uyarılarına uyan, yardımlaşmayı seven, engelleri aşmak için varım, ben macera arıyorum diyen tüm doğa severleri “KOZA DAĞCILIK-ÇİFTE ŞELALELER-ERİKLİ KANYONU-DELMECE YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ”ne bekleriz.

Katılımcılara gönüllerince bir gün geçirmeleri dileğimizle.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Koza Dağcılık, Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.