Etkinlikler

Çamlıyayla Doğa Yürüyüşü

Çamlıyayla Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Detaylar

21 Ocak 2018

PROGRAM

07.30 : Hareket (Mezitli Belediyesi önü)
08.00 : Hareket (MDK)
08.45 : Hareket (Tarsus Tren İstasyonu)
10.30 : Çamlıyayla çay vs molası
11.30 : Yürüyüş başlangıcı
14.15 : Yürüyüş sonu ve mola..
15.45 : Mersin’e hareket
17.30 : Mersin


AÇIKLAMALAR :

Sabah 08.00 da MDK kulüp binasından hareket ederek yaklaşık saat 08.45’da Tarsus’a ve 10.00 civarında Çamlıyayla‘ya ulaşacağız. Burada vereceğimiz çay-kahvaltı molasının ardından yürüyüşe başlayacağız. Yürüyüş İlimizin en güzel orman dokusunun yer aldığı bu bölgede pek zor olmayan ve güzel manzaraların yer aldığı bir bölgede olacak.


YÜRÜYÜŞ PARKURU BİLGİSİ

Yürüyüş parkurunun bir kısmı bugün itibariyle 10 cm yüksekliğinde kar tabakasıyla kaplı bulunmaktadır. Yürüyüş gününe kadar olabilecek yağışın yürüyüşü zorlaştıracak düzeyde olmayacağını öngörülebilir. Çamlıyayla-Atdağı arasında, güneye bakan bir rotada yaklaşık 8 km lik bir yürüyüş planlanmıştır. Bu rota daha önce farklı bir mevsimde bir bölümünü yürüdüğümüz zorlu olmayan bir rotadır.Orman arazisi içinde gerçekleşecek yürüyüş güzel kar ve doğa fotoğraflarının çekilebileceği özelliktedir. (Ancak o güne kadar öngörülen hava durumu ve yağış tahminlerinin tutmaması ve uygun şartları sağlamaması durumunda parkur değiştirilebilecek, belli oranda kısaltılabilecek ya da paralel kolay-kısa rotalar değerlendirilecektir.)Sonuç olarak etkinliğin yürüyüş bölümü yürüyüş alışkanlığı olan herkesin uygun bir yürüyüş ayakabı olması kaydıyla zorlanmadan tamamlayabileceği bir yürüyüş olacaktır.


YİYECEK-İÇECEK:

Çamlıyayla merkezinde bir mekanda vereceğimiz çay kahvaltı molasında önceden bildirilmesi koşuluyla 15 TL karşılığında serpme kahvaltı (tulum peyniri, beyaz peynir, y.zeytin, s.zeytin, yumurta, bal, tereyağ, domates, salatalık, çay vs.) bulundurulacaktır.

(Kahvaltı tercihi katılımcılara bağlı olup kayıt sırasında belirtilmesi gerekmektedir)

– Belirtilen saatler tahmini olup katılımcı sayısı, yürüyüşün temposu ve hava durumuna göre küçük sapmalar olabilir.

– Yürüyüş sırasında rehberce belirlenen uygun yerlerde kısa molalar verilecektir.

– Mevsim şartları ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra karda yürüyüşe uygun su geçirmeyen ayakkabı, yedek giysi, şapka, eldiven, tozluk, vs. alınmalıdır.(Spor ayakkabısı bu etkinlik için uygun değildir.)

-Hareket Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İÖO Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Çetinkaya, Karayolları, 23 Evler vs gibi noktalardan ve Tarsus Tren Garı’ndan katılım mümkündür.


BAŞVURU VE BİLGİ :

Etkinlikle ilgili doğru bilgi ve başvuru için (20.01.2018 Cumartesi günü 17:00’ya kadar) :

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32
H.Eylül US : 533 651 33 47
Buğra ERBAŞ : 536 380 28 79

Mail : mdkmersin@hotmail.com

MDK
TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU,
TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU,
TÜRKİYE ORYANTİRİNG FEDERASYONU
ÜYESİDİR.


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.