Doğa

Biraz Huzur Lazım Bize

Huzur

Günün koşuşturmacası, iş, güç, çocuk, okul, o , bu…. derken yoruyor hayat bizi. Kafamızı dinlemek istiyoruz, aslında biraz huzur istiyoruz. Ama bulabiliyor muyuz?

Neden bulamıyoruz ki? Yanlış yerde aradığımızdan mı ? Bulduğumuz da farkına varamadığımızdan mı?

Çok ta zor değil aslında huzuru bulmak,

Bazen ailemizle yediğimiz bir yemekte, bazen çocuğumuzla oynadığımız oyunda, sevdiklerimizle veya arkadaşlarımızla ettiğimiz sohbette, bir kahve koyup bir müzik açmakta… Herkesin huzur bulacağı yer farklıdır başkadır.

Önce kendimize sormamız gerekli. Ben huzuru nerede buluyorum?

Sonra huzura doğru ilerleyelim, şurada huzur vardır, burada bulurum, yoksa şurdamıydı değil ! Yerini bildiğiniz şeyi bulmanız kolaydır. Elimle koymuş gibi buldum deriz ya, işte öyle huzuru nerede bulacağınıza inanıyorsanız, huzur oradadır, bazen beklemediğiniz yerlerde yada ummadığınız anlarda da ulaşabilirsiniz ama sizi sizden iyi kimse bilemez nerede bulacağınıza inanıyorsanız sizin huzurunuz oradadır.

Bir deniz kıyısında martılara simit atmak, gemileri izlerken sıcacık çayı yudumlamak, ormanda çam kokularını içinize çekerken ferahlamak, göl kenarında oltanızı atıp balık yakalamak, çimlerin üzerine sırt üstü uzanıp hayal kurmak, sevdiğinizle yapacağınız küçük bir kahve keyfi, hafif bir müzik, biraz çay, birçok doğal güzellik , aşırı huzur….

Borabay Gölü, Taşova, Amasya
Borabay Gölü, Taşova, Amasya

Borabay Gölü Nerede?

Amasya ilimizde bulunan Borabay gölü, Taşavo ilçesi sınırları içerisindedir. Amasya il merkezine yaklaşık 65 km, Taşova ilçesine de 15 km uzaklakta bulunmaktadır.

Doğu – Batı yönünde uzanan doğal bir set gölüdür.  Göl yaklaşık 80 metre genişlik ve 25 metre derinliğe sahiptir.

Bungalov evler, kamp alanları, piknik alanları, yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Gölün etrafında kestane, kayın, sedir ağaçları vardır.


Borabay Gölüne Nasıl Gidilir?

7 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.