Baharlı – Karabucak Ormanı

Baharlı – Karabucak Ormanı Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Reklamlar

24 Şubat 2019

Bu hafta Karabucak Ormanı’nda yürüyoruz. Tarsus’un güneyinde yer alan Baharlı Köyü yakınlarında başlayacağımız yürüyüşe Karabucak Ormanlarının sık ağaçlı bölümlerinde devam edeceğiz. Yürüyüşün bir bölümünde kumsala ulaşarak mükemmel manzara fotoğrafları çekme imkanı bulacağız.

PROGRAM

07.30 Hareket (Mezitli Belediyesi)
08.00 Hareket (MDK)
08.15 Hareket-Tarsus Tren Garı (Tarsus ve Adana’dan katılanlarla buluşma noktası)
09.00 Yürüyüş başlangıcı
16.00 Yürüyüş sonu
16.30 Mersin’e hareket
17.45 Mersin

AÇIKLAMALAR

Yürüyüşe Tarsus’un güneyinde yer alan Baharlı Köyü yakınlarında başlayacağız. Rotamız önce Seyhan Nehri’nin denize karıştığı bölgeye doğru daha sonra da Karabucak Ormanı içerisinden batı yönüne olacak. Yürüyüş toprak zeminde, sahilde ve çoğunlukla Karabucak ormanın iç bölümünde olası yağıştan olumsuz etkilenmeyecek zeminde olacaktır.

Yürüyüşün yapılacağı yer turizm bölgesi ilan edilmiş olan ve bu nedenle maalesef yakın gelecekte yok olması muhtemel, henüz bozulmamış doğal park görünümünde bir yerdir. Rotamız üzerinde bulunan Tarsus (Berdan) Çayı etrafında belli dönemlerde bir çok kuş türü de izlenebilmektedir. Yürüyüş parkurumuz zaman zaman bozulmamış sahilde zaman zaman ormanlık alanda devam edecek, fotoğraf meraklısı katılımcılarımı için eşsiz malzeme ve görsel zenginlik sunacaktır.

AÇIKLAMALAR

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. Ancak önceden bildirmek koşuluyla isteyen katılımcılar için Tarsus’un ünlü fındık lahmacunu ve içecekten oluşan kumanya hazırlanacaktır.

– Yürüyüş sırasında rehberce belirlenen uygun yerlerde kısa molalar verilecektir.

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka ve YAĞMURLUK alınmalıdır.

BAŞVURU VE BİLGİ

(23 Şubat Cumartesi günü 17:00’a kadar) :

MDK

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

H.Eylül US : 533 651 33 47

Mail : feyist@hotmail.com

ULAŞIM BEDELİ: Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 35 TL civarında olacaktır.

(Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Kulüp toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.)

MDK TÜRKİYE DAĞCILIK, YÜZME, TENİS, KAYAK, BASKETBOL VE ORYANTİRİNG FEDERASYONLARI ÜYESİDİR


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

2 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.