DoğaFotoğraflar

Tüm Bahaneleri Bırakın Doğaya Gelin

Mavi ve Yeşil

Tabiatın her hali güzelliklerle dolu. Doğanın bize sunduğu en güzel renkler de mavi ve yeşil olsa gerek. Biraz kendimize gelmek için çıktığımız ormanın manzarası tahminlerimizden de güzeldi. Ormanın içerisinde oksijen depolamaya başlamış, kuş sesleri ile birlikte kahvemizi yudumlarken, gölün mavisini seyre dalmıştık. Şehrin bunaltan sıcağından ve gürültüsünden kurtulmuştuk. Hafiften bir rüzgar esintisini hissediyor, serinlik içerisinde oturuyorduk. Şuan şehrin içerisinde dört duvar arasına sıkışmış, toprağa ayağı basmayan, asfalt yoldan çıkmayan, gürültü içinde yaşayan,  doğanın güzelliklerini keşfetmeye çıkmayanları düşündük, ne kadar da şanslıydık bu güzellikleri gördüğümüz hissettiğimiz için.

İnsanların hep bir bahaneleri vardı, çalışıyorum zamanım yok, çocuklar var zor oluyor, arabam yok, nasıl giderim… uzar gider , bunların hepsi birer bahane gerçekten istiyorsanız bir yolunu bulur mutlaka doğanın güzellikleri ile birlikte olursunuz. Tüm bahaneleri bırakın ve sizde doğaya gelin.

Gürle Tepesi, Orhangazi, Bursa
Gürle Tepesi, Orhangazi, Bursa

Gürle Dağı Nerede?

Bursa Orhangazi ilçesi sınırları içerisinde bulunan Gürle Tepesi Katırlı dağının en yüksek noktasıdır. Orhangazi ye yaklaşık 10 km uzaklıktadır.
1283 metre yükseklikte bulunan bu tepeye Katırlı Dağının en yüksek noktası olması nedeniyle (Gürle Dağı) da denilmektedir.
İznik gölünün kıyısında yükselen bu dağa Bursa – Yalova yolundan Orhangazi ilçesini geçtikten sonra ulaşabilirsiniz.
Yamaç paraşütü ve dağcılık sporları için elverişli olan Gürle dağı , İznik gülünün kıyılarının tamamının da bir bütün halinde görüldüğü tek yer olma özelliğini de taşımaktadır.

 

 

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.