Etkinlikler

Tekkadın Ören Yeri – Kubat Kanyonu

Tekkadın Ören Yeri ve Kubat Kanyonu Doğa Yürüyüşü faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Tekkadın Ören Yeri ve Kubat Kanyonu Doğa Yürüyüşü

13 Nisan 2019 CUMARTESİ

Yürüyüşe sabah 07.30 da Kulüp önünden Mezitli – Erdemli istikametinde yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz çay-kahvaltı molasının ardından yarım saatlik bir yolculukla Tekkadın Ören yerine ulaşacağız. Burada yer alan antik kent kalıntı ve tarihi varlıkların gezilip incelenmesi sonrasında yürüyüşe başlıyoruz.

Tarihi ve görsel zenginliklerle dolu yürüyeceğimiz bölgede bir kaç farklı yürüyüş parkuru bulunmakta olup görsellik açısından zengin olan bölümler yürünecektir. Yürünecek toplam parkur uzunluğu 14-15 km civarındadır. (Ancak yürüyüşte zorlanacağını düşünen katılımcılar parkurun yanlızca 7 km lik bölümünü yürüyebilir.)

Yürüyüş iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm kolay ve yürüyüş alışkanlığı olan, sağlıklı herkesin kolayca yürünebileceği özelliktedir. Bu bölüm tamamlandığında araçlarla buluşacağımız mola yerine ulaşılacaktır.

Yürüyüşün ikinci etabı birinciden daha uzun olacak ve yer yer engebeli arazi içinde bulunan küçük patikalarda geçeceğinden sert tabanlı uygun bir yürüyüş ayakkabı tercih edilmelidir.

Tekkadın Ören Yeri ve Kubat Kanyonu (Program)

07.30 : Hareket

09.15 : Susanoğlu

10.30 : Yürüyüş başlangıcı Takkadın Ören yeri

13.00 : Öğle molası (Yenibahçe)

16.00 : Yürüyüş sonu ve Mersin’e hareket

18.30 : Mersin

 

(Açıklamalar)

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır.

– Öğlen yemek molası yaklaşık saat 13.00’da ulaşacağımız kanyon içinde mevcut bir su kaynağı yanında verilecektir.(Talep olması durumunda her etkinliğimizde olduğu gibi sac kavurma vs yapılacaktır..)

– Belirtilen saatler tahmini olup yürüyüşün temposu ve hava durumuna göre farklılık gösterebilir.

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka alınmalıdır.

– Etkinliklerimizde molalar dışında sigara içilmemesi ve doğaya asla çöp bırakılmaması temel kurallarımızdandır.

-Hareket yeri; Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İ.O yanı) olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Pozcu, Göçmen, Mezitli vs gibi noktalardan katılım mümkündür.

 

Tekkadın Ören Yeri ve Kubat Kanyonu (İletişim ve Bilgi)

(12.04.2019 Cuma, saat 17.00’a kadar) :

MDK

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03

Harun KARA : 555 561 24 32

H.Eylül US : 533 651 33 47

Mail : feyist@hotmail.com

Mail : mdkmersin@hotmail.com

Ulaşım Bedeli: Katılımcı sayısına göre belirlenmekle birlikte tahmini 45-50 TL olacaktır.

NOT : Faaliyete katılacak üye ve arkadaşlarımızın Kulüp toplantılarında ya da son anı beklemeden yukarıdaki telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

MDK TÜRKİYE ORYANTİRİNG VE DAĞCILIK FEDERASYONLARI ÜYESİDİR.

 


*( Bu Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

1 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.