Etkinlikler

Takanlı – Doğu Sandal

Takanlı – Doğu Sandal faaliyeti Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından gerçekleştirilmektedir.*

Takanlı – Doğu Sandal Doğa Yürüyüşü

Detaylar

03.12.2017

Şehir ortamından uzak çam kokuları içinde bir güzel keşif ve doğa yürüyüşü. Yürüyüş parkuru kış mevsiminin kısa günleri düşünülerek yüksek rakımlı olmayan ve ulaşımı kolay bir konumdadır.

Yürüyüşe Takanlı Köyü yakınlarında başlanacak ve orman içi yollar, patikalar takip edilerek sürdürülecektir. Öğlen molası güzel fotoğraflar çekilebilecek bir akarsu kenarında olacaktır.

Toplam yürüyüş mesafesi 11 km civarında olup sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği zorlu olmayan bir ‘SPOR ETKİNLİĞİ’dir.


PROGRAM

08.00 : Hareket (MDK)
09.30 : Yürüyüş başlangıcı
16.00 : Yürüyüş sonu ve Mersin’e hareket
17.00 : Mersin


AÇIKLAMALAR :

– Katılımcılar yiyecek ve su ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır. Ancak yürüyüş öncesinde çay-kahvaltı molası verilecek ve diğer yürüyüşlerimizde olduğu gibi talep olması halinde öğle yemeğinde sac kavurma seçeneği olacaktır..

– Yürüyüş dik tırmanma bölümleri olmayan, yağış durumunda da keyifle yürünebilecek kolay bir parkurda olacaktır. Zorunlu bir su geçişi bulunmamaktadır. Ancak öğle molası vereceğimiz noktada yer alan kanyon içerisinde isteğe bağlı bir km lik su yürüyüşü yapma imkanı olacaktır.

– Mevsim ve yürüyüş parkuru göz önüne alınarak her etkinlikte olduğu gibi su ve yiyeceğin yanı sıra yürüyüşe uygun ayakkabı, yedek giysi, şapka ve YAĞMURLUK alınmalıdır.

– Hareket yeri Kulüp Binası önü (Palmiye Mh. 2.Cd. Pirireis İlkok. Yanı)olup rezervasyon sırasında bildirilmesi kaydıyla gidiş yolumuz üzerinde bulunan Göçmen, Mezitli, Kuyuluk gibi noktalardan ve katılım mümkündür.


BAŞVURU VE BİLGİ (02.12.2017 Cumartesi günü 17.00’a kadar):

Feyruz İSTANBULLU : 532 642 02 03
Harun KARA : 555 561 24 32
H.Eylül US : 533 651 33 47
Pelin KIRMA : 553 644 13 04

Mail : feyist@hotmail.com

ULAŞIM BEDELİ: Katılımcı sayısına göre
belirlenmekle birlikte tahmini 35 TL olacaktır.

MDK TÜRKİYE DAĞCILIK VE ORYANTİRİNG FEDERASYONLARI ÜYESİDİR


*(Faaliyet ile ilgili tüm detaylar Mersin Doğa Sporları Kulübü – MDK tarafından sağlanmaktadır.)

0 Paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.